Hayatın Her Rengi: Çayyaka (Bedre)-Ahmet Cangüloğlu

Emekli Tarih Öğretmeni Eğitimci Yazar Ahmet Cangüloğlu’nun İlk Kitabı Olan ”Hayatın Her Rengi: Çayyaka (Bedre)” Adlı Kitabı Çıktı.

Emekli tarih öğretmeni Ahmet Cangüloğlu’nun 5 yıllık çalışmanın sonucu ortaya çıkardığı ilk kitabı Hayatın Her Rengi: Çayyaka (Bedre) adlı eseri kitapseverler ile buluştu.

Ahmet Cangüloğlu’nun Hayatın Her Rengi: Çayyaka (Bedre) kitabı; Bedre / Çayyaka’nın tarihi, içtimai hayatı, kültürel ve etnografik yönlerini yansıtmasının yanında, Bedre/Çayyaka’nın, yakın geçmişine ait etnografik yapısını birinci ağızlardan gelecek nesillere anlatabilmek ve geçmişi geleceğe taşımak maksadıyla kaleme alınmıştır.

Ahmet Cangüloğlu’nun ilk kitabı olan Hayatın Her Rengi: Çayyaka (Bedre) kitabının İmza Günü ve Kitabın Tanıtımı 31 Aralık 2015 Perşembe günü saat 16.00’da İnegöl Kent Müzesi Konferans Salonu’nda yapılan İmza Günü ve Söyleşi ile yapıldı.

İmza Günü ve Tanıtımı yapılan Hayatın Her Rengi: Çayyaka (Bedre) kitabının yazarı Ahmet Cangüloğlu ‘’Bu özel günde beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Atalarımız bu topraklarda canlarını, kanlarını feda etmişler. Cennet vatanımızı bizlere bıraktılar. Gelenek ve göreneklerimizle biz bugünlere geldik.

Gelecek nesillere de bunları aktaracağız. Ben Çayyaka’lı değilim. Eşim Çayyaka’dan. Çayyaka Uludağ’ın eteklerinde geçiş noktalarından biri. Keles gibi, Domaniç gibi bir geçiş noktası.

Osmanlı açısından da önemli bir geçiş noktası. Bedre vakıf arazisi. Osmanlı döneminde askerlerin erzak deposu. Çayyaka’nın böyle tarihi bir özelliği de var. Hayatin Her Rengi cayyaka Bedre Ahmet CangulogluNisan 2010’da kayınpederim ve kayınvalidemle otururken geçmişi konuşurken notlar almaya başladım.

Sonra Sinan Çuluk’tan da yardım isteyerek Osmanlı arşivlerine yöneldim. 5 yılın sonunda bu çalışmamız ortaya çıktı. Destek olan başta Belediye Başkanımıza, eşime ve çocuklarıma teşekkür ediyorum.’’  diye konuştu.

4.18/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺