Hayat Bazen Tatlıdır-Sakıp Sabancı

Sabancı Holding Eski Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Sakıp Sabancı, Salih Memecan’ın Karikatürleriyle Renk Kattığı Ve 13. Kitabı Olan Hayat Bazen Tatlıdır Kitabında Acı, Tatlı Anılarını, Kendisini Etkileyen Hikayeleri Okuyucularıyla Paylaşmıştır.

Sakıp Sabancı’nın Hayat Bazen Tatlıdır kitabı 2000 yılında Mart Yayınları’ndan çıkmıştır.

Mart Yayınları etiketi ile çıkan Sakıp Sabancı’nın Hayat Bazen Tatlıdır kitabı 195 sayfadan oluşmaktadır.

Sakıp Sabancı bu on üçüncü kitabında anılarını ve duyduğu ders alınacak hikayeleri okuyucularıyla paylaşıyor.

Sakıp Sabancı’nın Türkçe basılan kitaplarından yedisi Milli Eğitim Bakanlığı’nın tebliğleri ile öğretmenler ve öğrencilere yararlı kitaplar olarak tavsiye edilmiştir.

Önceki kitapların satış gelirlerinin tamamı Darülaceze’ye, son iki kitabın satış gelirlerinin tamamı Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na bağışlanmaktadır.

Sakıp Sabancı’nın Hayat Bazen Tatlıdır kitabından alıntılar:

İnsanın belli bir hayat çizgisi var. Hayatın bir sınırı var. Bu çizgide ve sınırda insanlar bir yaşam kavgası veriyor.

Güngör Uras bana Mark Twain’in iki deyimini nakletmişti.

(1) ”There is no joke, in the heaven” (Türkçesi şöyle: Cennette şaka yoktur…)

(2) ”The secret source of humour, is not joy itself, but sadness.” (Türkçesi şöyle: Mizahın kaynağı aslında keyif değil, üzüntüdür.)

Bizim Anadolu hikayeleri farklı şekillerde anlatılır. Hikayenin konusu aynıdır ama, anlatım farklı farklı olur.

Çocuk çok küçükken çimenlerin arasında pırıl pırıl bir madeni para bulmuş. O kadar mutlu olmuş ki… Yerlere bakarak yürümeyi adet edinmiş ondan sonra… Zaman zaman yeni paralar bulmuş… Yalnız madeni değil. Kağıt paralar bulduğu da olmuş… Her defasında geniş bir mutluluk kaplamış içini… Bu buluşunun kendisine çok şey kazandırdığını düşünmüş.

Hayat Bazen Tatlidir Sakip SabanciKaçırdıkları mı? O pek farkına varamamış ama… Şöyle sıralanabilir:30 bin kadar gün batımı,300’den fazla gökkuşağı, çocuklarının boy atması, kuşların gökyüzünde dans etmesi, güneşin doğuşu, bulutların uçuşması, insanların gülümsemesi, ağaçların yeşillenmesi.

Sonuç mu? Kafanızı kaldırıp, yaşamın sunacağı gerçek zenginliklere bakın… Gerçek zenginliğin onlar olduğunu göreceksiniz.

3/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺