Havva’nın Üç Kızı-Elif Şafak

Romanları Çok Satan Yazarlardan Elif Şafak’ın 2016 Yılındaki Yeni Romanı Havva’nın Üç Kızı Kitabı Çıktı.

Havva’nın Üç Kızı romanı; Şirin, Mona ve Peri’nin hikayesi, kader bunları nasıl bir araya getiriyor.

Şirin, Mona ve Peri… Günahkâr, İnanan ve Şaşkın. Münkir, Mümin ve Mütereddit… Böylesine farklı üç genç kadın nasıl bir araya gelebilir? Arkadaş olabilirler mi sahi? Hatta kız kardeş?

Tanrı, bilim, kimlik, aidiyet, Doğu-Batı tartışmalarının tam ortasında hiç kimselere benzemeyen, karizmatik bir adam, sarsıcı bir skandal ve sıra dışı bir aşk…  yarım kalan… seneler sonra yeniden canlanan…

Elif Şafak büyüleyici dili ve sağlam olay örgüsüyle inanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.

Havva’nın Üç Kızı Türkiye ile Avrupa, dün ve bugün arasında gidip gelen güncel bir hikâye anlatıyor.

Yüzyılımızın en çok tartışılacak konularından birini kışkırtıcı kahramanlar aracılığıyla ele alan, temposu hiç düşmeyen, kolay kolay unutamayacağınız bir roman.

Elif Şafak’ın Havva’nın Üç Kızı romanı kitapçılarda Doğan Kitap etiketi ile yer aldı. Elif Şafak’ın Havva’nın Üç Kızı kitabı Doğan Kitap tarafından 2016 yılının Haziran ayında yayımlandı.

Doğan Kitap’tan çıkan Elif Şafak’ın Havva’nın Üç Kızı romanı 424 sayfadan oluşmaktadır.

Elif Şafak’ın Havva’nın Üç Kızı kitabından alıntılar:

havvanin uc kizi elif safakİnanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuk…

Ben ne annem gibi dindarım, ne babam gibi kâinatın, beş duyumla kavradığım şeylerden ibaret olduğuna kaniyim. Öyleyse ben neredeyim? Ne mutlak dindarlığa, ne de mutlak akılcılığa dahil olmak isteyenler için bir başka yaklaşım, yeni bir varoluş şekli yok mu acaba? Bir üçüncü yol mesela? Kim bilir?

3.5/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺