Haşmet Babaoğlu Sözleri

Haşmet Babaoğlu’nun Özlü Sözleri, Haşmet Babaoğlu’nun Resimleri, Haşmet Babaoğlu’nun Aşk Sözleri, Haşmet Babaoğlu’nun Aşk Yazıları, Haşmet Babaoğlu’nun Kitap Sözleri, Haşmet Babaoğlu’nun Anlamlı Sözleri, Haşmet Babaoğlu’nun Sevgi Yazıları.

Gazeteci yazar Haşmet Babaoğlu’nun sözleri:

Hiç tartışmam, dünyanın en güzel görüntüsüdür, bir kız çocuğunun babasına doğru koşması.. Hani denir ya, “Kimse kusursuz değildir” diye. Yanlış. Bir tek, bir kız çocuğunun babasına koşmasında kusur bulamazsınız. O kadar muhteşemdir. O kadar çarpıcı ve o kadar sonsuzluk dolu.

Seni çok özledim demek biraz da kendim kendime yetmiyor sana ihtiyacım var demektir.

Aşk iki yanı keskin bıçaktır. Tutacak yeri de yoksa eğer bıçağın, bazen kanamayı göze almak gerekir…

Eylül bir ay değil, bir aylık ayrı bir mevsim.

Birbirine uzun zamandır iyi tek bir söz etmeyen fakat “iyi fotoğraf veren” çiftler. Bir an bile birlikte yalnızlığa katlanamayan hep “dışarıya çıkan” çiftler. Evlilikmiş, flörtmüş, sevgililikmiş; neyse ne. Ama birlikte güzel duran fakat birbirini güzel bulmayan; ilişkilerini yüceltip birbirlerini ihmal eden çiftler.Ne kadar çoklar! Görüntü önemli. Çiftler bile birbirlerine değil, görüntülerine bakarak idare etmeye çalışıyorlar. Kalp kuruyuncaya, bütün renkler soluncaya kadar. Yıllar geçiyor. Çocuk bile büyütülüyor. Ama bir yandan da o boşluk büyüdükçe büyüyor.

İçinde olmayan ahlakı sokakta bulamazsın.hasmet babaoglu sozleri

Bazılarının mutsuzluğu garip. Sanki erken kalkıp pazara yetişememiş, mutluluk kapışılmış da onlara kalmamış gibi bir halleri var.

İnsan sevdiği birini unutmaz. Ama insan bazen birini “sevdiğini” unutur.

Çayın kalabalıkla arası iyidir, muhabbeti kuvvetlidir. Oysa kahve, ya yalnızlık ister ya da sevgili.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺