Harry Potter ve Lanetli Çocuk-J. K. Rowling-John Tiffany-Jack Thorne

Harry Potter Fantastik Roman Serisinin Yaratıcısı İngiliz Kadın Yazar Joanne Kathleen Rowling’den 19 Yıl Aradan Sonra Çıkardığı Harry Potter Serisinin Sekizinci Kitabı; Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Tam adı Joanne Kathleen Rowling olan J. K. Rowling dünya edebiyatına Harry Potter fantastik roman serisini kazandıran yazardır.

İngiliz kadın yazar J. K. Rowling, Harry Potter Serisi ile dünya çapında bir üne kavuşmuştur. Harry Potter Serisi elde etmiş olduğu satış başarısı ile İngiliz kadın yazar J. K. Rowling’in adını edebiyat tarihine geçirmiştir.

İngiliz yazar J. K. Rowling’in Harry Potter Serisi sinemaya uyarlanmıştır. Harry Potter filmleri de kitapları gibi başarı elde etmiştir.

J. K. Rowling’in Harry Potter Serisinin 8. Kitabı olan Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabının Harry Potter and The Cursed Child özgün adıdır.

J. K. Rowling, özgün adı Harry Potter and The Cursed Child olan Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabını John Tiffany ve Jack Thorne’a ait oyundan yola çıkarak yazmıştır.

J. K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’un yazdığı Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabı Türkiye’de Yapı Kredi Yayınları etiketi ile çıkmıştır. Harry Potter ve Lanetli Çocuk romanı Yapı Kredi Yayınları tarafından 2016 yılının Kasım ayında piyasaya çıkmıştır.

J. K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’un Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabının Türkçe çevirisini Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu yapmıştır.

J. K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’un Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabının sayfa sayısı 360 sayfadır.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyunu iki bölümden oluşmaktadır.

Sekizinci Hikâye. On Dokuz Yıl Sonra…

‘’Harry Potter ve Lanetli Çocuk’’, J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun. Bu oyun sadece sekizinci Harry Potter hikâyesi değil, aynı zamanda tescilli olarak sahneye koyulan ilk Harry Potter hikâyesi. harry-potter-ve-lanetli-cocuk-oku30 Temmuz 2016’da Londra West End’de gerçekleşen prömiyerin hemen ardından Sahne Metni Özel Baskısı, dünyanın dört bir yanındaki okuyucuları Harry Potter, arkadaşları ve ailesinin devam eden yolculuğuyla buluşturuyor.

J. K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’un Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabından alıntılar:

Harry ait olduğu yerde durmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken, en küçük oğlu Albus da istemediği bir aile mirasının yükünü omuzlarında taşımakta zorlanır. Geçmişle gelecek uğursuzca iç içe geçerken hem baba hem oğul tedirgin edici bir gerçeği, bazen karanlığın beklenmedik yerlerden geldiğini öğrenir.

2/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.