Harry Potter ve Felsefe Taşı-Joanne Kathleen Rowling

Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabının Yazarı Kimdir, Harry Potter Kitabının Yazarı Kimdir, Joanne Kathleen Rowling’in Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabını Oku, Joanne Kathleen Rowling’in Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabının Özeti, Joanne Kathleen Rowling’in Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabının Konusu, Joanne Kathleen Rowling’in Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabından Sözleri.

Harry Potter serisinin ilk kitabı olan Joanne Kathleen Rowling’in yazdığı Harry Potter ve Felsefe Taşı adlı kitap dünya çapında büyük ilgi görmüş ve sinemaya da uyarlanmıştır. J.K. Rowling’e dünya çapında ün getiren bu seri kitabın ilki olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’ndan alıntılar:

Her yerdeki kuş meraklıları, ülkedeki bütün baykuşların bugün hiç alışılmadık şeyler yaptığını belirtmektedir. Baykuşlar genellikle geceleri avlanırlar, gün ışığında pek görülmezler, ama sabahtan beri bu kuşların her yöne uçuştuklarına yüzlerce kere tanık olunmuştur. Uzmanlar, baykuşların uyku alışkanlıklarını birden bire neden değiştirdiklerini açıklayamamaktadırlar.

Harry. Bana sorarsan, berbat, sıradan bir ad.

Hagrid, sayfayı çevirerek, “Sihir Bakanlığı her zamanki gibi işleri karman çorman ediyor,” dedi.

Eski simyacılık bilimi, olağanüstü güçleri olan efsanevi Felsefe Taşı’nın yapımıyla doğrudan ilişkilidir. Taş herhangi bir maddeyi altına çevirebilir, içeni ölümsüz kılan Yaşam İksiri’ni de yaratabilir.

Yüzyıllar boyunca Felsefe Taşı üstüne çok şey söylenmiştir, ama tek taş, ünlü simyacı ve opera düşkünü Mr. Nicolas Flamel’ın elinde bulunmaktadır. Geçen yıl altı yüz altmış beşinci yaş gününü kutlayan Mr. Flamel, eşi Perenelle (altı yüz elli sekiz) ile Devon’da sakin bir yaşam sürmektedir.harry potter felsefe tasi rowling

Harry başını iki yana salladı. Ne yapması gerektiğini anlamıştı, ama sorun bunu yapabilmekti.

Quidditch mevsimi başlamıştı. Harry, haftalarca çalışmadan sonra, cumartesi günü ilk maçına çıkacaktı. Gryffindor’la Slytherin arasındaydı maç. Gryffindor kazanırsa, şampiyonluk yarışında ikinci sıraya yükselecekti.

3.5/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺