Halil Sezai Sözleri

Halil Sezai’nin Özlü Sözleri, Halil Sezai’nin Tom ve Jerry Çizgi Filmi İle İlgili Sözleri, Halil Sezai’nin Küçüklüğü Hakkındaki Sözleri, Halil Sezai’nin Röportajlarından, Halil Sezai’nin Resimleri, Halil Sezai’nin Filmleri, Halil Sezai’nin Müslüm Gürses Hakkındaki Sözleri, Halil Sezai’nin Ünlü Sözleri, Halil Sezai’nin Unutulmaz Sözleri.

İncir Reçeli filmi ile sinemaya giriş yapan şarkıcı ve oyuncu Halil Sezai, daha sonra İncir Reçeli filminin devamı olan İncir Reçeli 2 filminde, Çilek ve Yapışık Kardeşler filmlerinde rol almıştır.

Halil Sezai Paracıkoğlu bilinen adıyla Halil Sezai’nin sözleri:

Annem, beni don giydirmezdi, ben küçüklükten beri de don giyemem.

İçimde her gün büyüyen çığlıklar var. Olsun zaten aşklar hep böyle.

Dokunacak yer arıyorum. Bulamıyorum. Teninde kayboldum. Saklanacak yer arıyorum. Bulamıyorum. Gözünde kayboldum.

Benim için ‘Şarkılarında bağırıyor’ diye yorum yapanlar cahildir. Parçalarımda İspanyol nidaları var; dinleyen anlar.

Ben mideme kramplar girerek şarkı yazdığımı bilirim.

Ünlü çizgi film karakterleri Tom ve Jerry’nin barıştığı bir anı görüp hüngür hüngür ağladığımı biliyorum.

Yıllardır tarzım aynı. Thai pantolon, üstüne de bol tişörtler giyerim.

Annemin beğendiği bir elbise vardı, aynısını bulamadım. Sonra fotoğrafını bulup, diktirdim. Onun mutluluğu paha biçilmezdi.

Hiçbir şey sormadan yalnızca bak yüzüme sadece günaydın de günaydın.

Sana bir söz yazdım bugün. Yolladım rüzgârla.

Ben ağlak bir adamım, yapacak bir şey yok.

Arkadaş kimseyi sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın.

Bence değişmek iyi bir şey değildir. Gelişmek daha güzeldir; bir şey öğrenmek, görmek, bilmek. Kendine bir şey katmak daha da güzeldir.

Ben ekibimi kurarken bile araştırdım. Benim etrafımda mizah sevmeyen, her şeye itiraz eden insanlar yok. Ben de kişilik olarak mizahı çok seven biriyim.

Herhalde şarkı söyleme tarzım değişik geldi; insanlar uzun zamandır farklı bir şey görmemişti, yadırgadılar. Nasıl gülmeye ihtiyacımız varsa aynı şey ağlamak için de geçerli. Beni böyle konumlandırmalarına seviniyorum. Bu şarkılar yaşanmış duygulardan çıktı. Ağlayarak yaptıysam dinleyici o duyguyu hissedip ağlıyor. İlk bestemi 15 yaşında yaptım. Dünyadan haberim yoktu, top peşindeydim. Kimseye âşık olmamıştım ama aşk şarkısıydı.

Jean giymekten hoşlanmıyorum. Ya eşofman giymem gerek ya da bol pantolonlar. Neyin içinde rahatsam onu giyerim.

Birini görürsünüz hoşunuza gider ama o an o algınızı kapatmışsınızdır. Hâlbuki fırsat tanısanız belki de bu bir aşka dönüşebilir. Neden olmasın.

Şarkılarım da içimde hep var olan o ruh halinin ürünü.

Türkiye Cumhuriyeti toprakları içinde yaşamış herkes hayata zaten 1-0 yenik başlıyor. Ya da +1 hüzünle diyelim.

Hayalini kurduğum kadın kim acaba; hiçbir fikrim yok ama ben aşka inanıyor ve hayattan bir sürpriz bekliyorum. Yalnız ölmeyeceğim.

Kendimle barışığım. Gideyim kendime üçgen vücut yapayım, karnımda baklavalar olsun derdinde değilim. Onu da denedim olmadı.

Ben aynanın karşısına geçip ‘’Şuraya jöle süreyim, önlerini şöyle tarasam mı?’’ diyen biri değilim. Dibe inmek güzeldir. İnmezsen çıkamazsın.

Dünyadaki en güzel şeylerden biri, birilerinin taklidinizi yapmasıdır herhalde. Çok bel altı girmedikleri sürece sorun yok.halil sezai sozleri

Böyle bir müzik adamıyla detone tartışmasına girmem. Benim bildiğim detone; bir notayı yanlış söylemek demek.

Bazen Müslüm Baba’yı koyup gerçekten keyif aldığım oluyor. Ama şu var; bu şarkıları mutluyken yapmadım. Dolayısıyla o halim dinleyenlere geçiyor olabilir.

Küçükken hep aile içinde ‘’Aa ne komik çocuksun’’ derlerdi. Annemin kuaföründe, haftada üç dört tane Halil Sezai modeli isteniyormuş. 15 yıl saçlarımı uzattım ve bağladım. Şimdi yine uzatıyorum.

3.6/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺