Hadi Beni Aşk’tan Yarat-Özgür Gümüşsoy

Özgür Gümüşsoy’nun ‘Hadi Beni Aşk’tan Yarat’ adlı kitabından alıntılar:

Masallarımdan geriye kalanlar ne kadar şaşırtıcı bilseniz. Şimdilerde Pinokyo’nun burnunu kanatıyor yalanlar. Alice yadırgamıyor artık iskambil kâğıdı adamlarla yakıştırıldığında. Gulliver başka ütopyalara alınmıyor pasaportsuz. Pollyanna da vazgeçmiş hoşnutluk masalından. Peter Pan korsan yayınlarla vurmuş voliyi. Rapunzel prensi beklemeyi bırakıp ejderhayla işi pişirmiş en sonunda. Don Kişot beyaz bayrak sallıyor yel değirmenlerine. Şimdilerde Sindrella, saat ne zaman 12′yi gösterse intihara meyil ediyor. İçlerinden bir Quasimodo değişmemiş sanki. Hâlâ dünyanın yükünü taşıyor kamburunda. Doktor ben bugün tüm oyunlarımdan caydım anlıyor musun? Misketlerimden ve gazoz kapaklarımdan…

Her birimiz tek tek uyanıyorduk kimsesizliklerimizden. Hızla devam ediyorduk yürürlükteki ömürlerimizi tüketme çalışmalarına.

Hayata en çok benzeyen oyuncak puzzledır ve ‘Aşk’ bir türlü kendine ayrılmış yere oturmaz.

En büyük uzaklık birimi sensin. Senden biraz daha yakın bana, yokluğun…

Sarı sıcak çocukluk günlerinde tren raylarına eğilip de kulağını dayadığında, Tanrının ona ilk emrini de duyacaktır. Aşk!

Yaşamak fikriyle bağım iyice kopuk olurdu senin hayalin olmasa…

Kaderim okunuyordu henüz bu şehrin imlâsız yazgısında. Fahişe bir sokağın dudaklarına sürdüğü kırmızı rujdu şafak vakitleri.

Bir… Her şeyin başında durmak, o ilk adım… Olup bilen ne varsa izini taşır bir’in… Sevdiğiyle bir olmaya çalışır muhakkak, iki uzak yürek… Aşk daima birdir, hep bir eldendir… Attığı zar hep yek!

Çocuktum, rüzgârın dahi eline avucuna sığmayan bir çocuk. Böğürtlen bahçelerinde soluğum kesilene dek düşlerimi kovalardım. Düşerdim diz üstüne, yüzüm gözüm düş olurdu.

2/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.