Günseli Başar Sözleri

Avrupa Güzeli Seçilen İlk Türk Kimdir, Günseli Başar’ın Hayatı, Günseli Başar’ın Özlü Sözleri, Günseli Başar’ın En Güzel Sözleri, Günseli Başar’ın Güzellik Yarışması Hakkındaki Sözleri, Günseli Başar’ın Doğum Tarihi, Günseli Başar’ın Hayat Hikayesi, Günseli Başar’ın Resimleri, Günseli Başar’ın Biyografisi, Günseli Başar Güzellik Yarışmasına Nasıl Katıldı, Günseli Başar’ın Memleketi, Günseli Başar’ın Söylemiş Olduğu Sözleri, Günseli Başar’ın Söylediği Sözler, Günseli Başar Hakkında.

Bu yazımızda Türkiye Güzeli ve Avrupa Güzeli seçilen ilk Türk Günseli Başar’ın sözlerini paylaşacağız. Günseli Başar’ın sözlerini paylaşmadan önce kısaca Günseli Başar’ı tanıyalım.

Günseli Başar 22 Ocak 1932 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. İstanbul’da Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğrenci iken Cumhuriyet gazetesi tarafından düzenlenen bir güzellik yarışmasına katıldı ve 1951tarihinde Türkiye güzeli seçildi. Ertesi yıl İtalya’nın Napoli kentinde düzenlenen Avrupa Güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve Avrupa güzeli seçildi ve Avrupa’da güzellik unvanını kazanan ilk Türk oldu. Günseli Başar 20 Nisan 2013 tarihinde İstanbul’da öldü.

Eski Türkiye Güzeli ve Avrupa Güzeli seçilen ilk Türk olan Günseli Başar’ın sözleri:Gunseli Basar sozleri

Hocalarım ”İlla bu yarışmaya gireceksin” dediklerinde ben de ”Ben giremem” dedim. Çünkü çok utangaçtım. Hocalarım sonra bana ” Bak kızım biz proporsiyon, anatomi hepsini biliyoruz. Ve sen bu yarışmaya katılırsan mutlaka iyi bir derece alırsın. Onun için bunu bir milli görev olarak gör” dediler. Ben de onun için girdim.

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺