Gün Olur Asra Bedel-Cengiz Aytmatov

Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Romanını Oku, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Kitap İncelemesi, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Kitap Özeti, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Romanından En Güzel Alıntılar, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Romanının Konusu Nedir, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Kitabını Oku, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Kitabından En Güzel Alıntılar Sözler, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel Kitabını Hakkında Bilgi.

Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel romanı geleneklerini korumaya çalışan insanları anlatır.

Gün Olur Asra Bedel veya diğer adı ile Gün Uzar Yüzyıl Olur esas itibarıyla Sovyetler Birliği döneminde yaşanan sosyal ve kültürel sorunları anlatmaktadır. Cengiz Aytmatov Gün Olur Asra Bedel eserinde geçmişin efsaneleriyle geleceğin bilim kurgusunu harmanladığı çok özel bir teknik uygulamıştır.

Cengiz Aytmatov, romanında “mankurt” kavramını bir sosyoloji terimi yapacak derecede çarpıcı sosyolojik saptama yapmıştır. Mankurt, Aytmatov’dan sonra, geçmişini unutmuş, bedeniyle ve ruhuyla karşı tarafın buyruğu altına girmiş, yeni efendisine yaranmak için kendi değerlerine, ailesine ihanet edenlerin ortak adıdır.

Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel kitabının özetini okumak isteyenler sitemizde Cengiz Aytmatov Gün Olur Asra Bedel Kitap Özeti sayfasından okuyabilir.

Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel romanından alıntılar, sözler:

Geniş yankılar uyandıran bu roman derin ve tertemiz aşklar, efsane ve masallar, KGB’nin acımasız uygulamaları etrafında cereyan eden olaylardan meydana çıkarılmış bir romandır.

Kurumuş sel yataklarında, çırılçıplak kalmış vadi yamaçlarında av aramak, büyük bir sabır işiydi.

Ölüm karşısında herkes eşittir.Gun Olur Asra Bedel Cengiz Aytmatov

Yedigey, savaştan döndüğü günden beri Boranlı istasyonunda, bu küçük durakta çalıştığı için yörede Boranlı Yedigey olarak anılıyordu.

Ölüp gitti, yanında gözlerini kapayacak biri olmadan.

Coğrafyada uzaklıklar nasıl Greenwich meridyeninden başlıyorsa, bu yerlerde de mesafeler demiryoluna göre hesaplanırdı.

3.65/5 (178)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺