Gözlük-Koray Yersüren

Wattpad‘in Çok Okunan Yazarlarından Koray Yersüren’in Gözlük Hikayesi Kitap Oldu.

Koray Yersüren’in hikaye, roman gibi yazı paylaşım sitesi wattpad‘te yazmış olduğu Gözlük hikayesi milyonlarca kişi tarafından okunmuştur. Wattpad‘in en çok okunan hikayelerinden olan Gözlük hikayesi Ephesus Yayınları etiketi ile kitap hali ile kitapseverlerle buluştu.

Koray Yersüren’in Gözlük kitabı Ephesus Yayınları tarafından 2016 yılında piyasaya çıktı.

Ephesus Yayınları’ndan çıkan Koray Yersüren’in Gözlük kitabı 528 sayfadan meydana gelmektedir.

Müzik dinler, söyleyemeyip ağzına mühürlediği kelimeleri parmak uçlarından bloguna aktarırdı. Yağmurlu bir günde söylenen bir ezginin ardına yaslanmış yorgun ruh ile o gün tanıştı. Ruhu kaybetmişti ama kalbi kazanmaya hazırdı.

Birçok insana göre, sıradan bir hayatı vardı Ege’nin. Sosyalleşme adına yaptığı her şey elinde patlamış ve kendini birdenbire kaybedenlerin tarafında bulmuştu. Okulunda farklılıkları yüzünden sevilmeyen, dışlanan, alay edilen Gözlük’ün tekiydi. Arkadaşı yok muydu? Evet, bir tane vardı. ‘’Bu kadar melankoli insana zarar verir,’’ diyerek başlayan, ‘’Sorma! Çarkıfelek izlerken bile ağlıyorum!’’ ile devam eden bir internet arkadaşlığıydı onunki.

Bir yaz tatilinin başlangıcında, arkadaşlığı, umudu, âşık olmayı öğreneceği bir maceraya atıldığının farkında olmadan takıldı Tuğçe’nin peşine. Okulun yaz kampı, beraberinde tüm soru işaretlerini de getirdi. Aylardır internetten konuştuğu Heiley17 isimli kullanıcının da aynı kampta olduğunu öğrendiğinde, kovalamaca ve oyunlar başlamış oldu.

Peki, Heiley17 kimdi ve neden saklanıyordu? Kalbi ejderhanın ateşinde mi atacak, yoksa kırgın bir yüreğe merhem mi olacaktı?

Koray Yersüren’in Gözlük kitabından alıntılar:

Ona yazmak, durduk yere gelen ağlama isteği gibiydi.

Dalgalar mı intikam alıyor kayalıklardan, yoksa dalgalara sarılmak için mi oradalar? Müzik insanların seslerini yok etmek için bir araç mı? Yoksa yanlışlarımız mı var duymak istemediğimiz? Belki de şarkılara sakladığımız bir hayatımız vardır. Gozluk Koray Yersuren sozleriEnstrümanların tuşlarına, tellerine, ya da şarkıyı söyleyenin ağzından çıkan her bir heceye saklanıp kanayan hayaller vardır.

Kayboluşa attığım kırgın adımlarım yalnızlığın şeytaniliğine teslim ediyor kendini.

Ama bir gece buldum onu. Terk edilmiş bir muhteşemliğin ortasında, rüzgara adarken kendini. Onu bulduktan sonra fark ettim ki, bir şeyler için geç kalmaması gerekirmiş insanın. Aşk, dudakları yukarıya doğru kıvrılırken gözlerinin içerisindeki hayalleri, o hayallerde kendini görebilmekmiş meğer.

3.68/5 (56)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.