Görücü Usulü Aşk Vuslat Vakti-Nejla Arslan Kurt

Görücü Usulü Aşk Vuslat Vakti Kitabının Yazarı Kimdir, Nejla Arslan Kurt’un Görücü Usulü Aşk Vuslat Vakti Kitabını Oku, Nejla Arslan Kurt’un Görücü Usulü Aşk Vuslat Vakti Kitabından Sözler, Nejla Arslan Kurt’un Görücü Usulü Aşk Vuslat Vakti Kitabının Konusu, Nejla Arslan Kurt’un Görücü Usulü Aşk Vuslat Vakti Kitabının Özeti, Nejla Arslan Kurt’un Görücü Usulü Aşk Vuslat Vakti Kitabı Hakkında.

Nejla Arslan Kurt’un ‘Görücü Usulü Aşk-Vuslat Vakti’ adlı güzel kitabından alıntılar:

Ezelden yazılmış bir hayat bu. Her hayat gibi evveli. Oysa ahiri bana özgü. Her satırı bana vakfedilmiş. Al, bu hayat senin denilmiş, yaşa yaşayabilirsen; ben yürümüşüm bana sunulan hayatın satırlarına… Çocukluğumda takılmış gözlerim siyah beyaz filmlerdeki aşklara… Aşk rüyaları kurmuşum da bahtıma görücü usulü bir tanışıklık düşmüş. Nasibim demişim, akmış içime ve karışmış nehirlerime sevda… Kalbime satırlar yağıyor… Satırlar kalbimi yıkamaya başlayınca, hayatımı taşıyan varlığım ne yapar? Sormuştum da bilememiştim. Ta ki içimi yıkayan satırlar kalbimdeki hayata dokunana kadar? Ezelden yazılmış bir hayat bu. Herkese aşikar oysa yaşayanı ben. Bir sevda bir hayata nasıl bir bedel yazar? Aşkın kabahati yok. Aşk dokunur kalbe nedensiz değildir; sevgili bilmese de! Bir fincan kahvede hatır izin kaldı sevgili.

Hayat bizden geçiyor, biz yaşamaktan vazgeçemiyoruz. Biz aşktan geçiyoruz, aşk bizden vazgeçmiyor.

Vakit Vuslat Vaktidir.Gorucu Usulu Ask Vuslat Vakti Nejla Arslan Kurt

Oysa Aşktır Yakışan Kalbe. Ve Kalptir Taşıyan Aşkı!

Geniş, ferah bir odanın ortasına koyulmuş yatağın ucunda emanet gibi oturuyorum. Üzerimde beyaz bir elbise var. Başımda duvak… Başım önümde susuyorum. Geçmişin son zerrecikleri yüreğimde uçuşmaya başladığında içim Acıyla sızlıyor. Sonra geçiyor. Ben kendimden geçiyorum, O benden geçiyor. Bilmediğimiz bir yoldan birlikte geçiyoruz.

3.83/5 (53)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.