Gönül Yarası Replikleri

Yönetmen Yavuz Turgul’un Eşkıya Filminde 8 Yıl Sonra Çektiği ve 07 Ocak 2005 tarihinde vizyona giren Gönül Yarası Filminin Başrollerinde Şener Şen, Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’in Oynamaktadır.

Gönül Yarası filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Yavuz Turgul yapmıştır.

Yönetmen Yavuz Turgul ile Türk sinemasının usta oyuncusu Şener Şen; Eşkıya filminden sonra ilk kez Gönül Yarası filmi ile yine bir yapımda bir araya gelmişlerdir.

Duygu yüklü bir film olan Gönül Yarası filmini izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Aynur Doğan’ın Kürtçe olarak seslendirdiği Dar Hejiroke yani İncir Ağacı türküsü çok beğenilmiştir.

Gönül Yarası filminin müzikleri Tamer Çıray’a aittir.

Gönül Yarası Filminin Oyuncuları: Şener Şen, Meltem Cumbul, Timuçin Esen, Güven Kıraç, Sümer Tilmaç, Ece Naz Kızıltan, Devin Özgür Çınar, Erdal Tosun, Mübeccel Vardargonul yarasi replikleri

Gönül Yarası Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor: Emekli öğretmen olan ve emekli olduktan sonra taksicilik yapan Nazım karakterini Şener Şen, Dünya karakterini Meltem Cumbul, Halil karakterini Timuçin Esen, Mehmet karakterini Güven Kıraç, Takoz karakterini Sümer Tilmaç, Melek karakterini Ece Naz Kızıltan, Piraye karakterini Devin Özgür Çınar, Haşmet karakterini Erdal Tosun, Berrin karakterini Mübeccel Vardar canlandırmıştır.

Gönül Yarası Filminin Konusu: Bütün hayatını Anadolu’nun ücra köşelerinde öğrencilerine adamış, bunun uğruna karısı ve çocuklarından bile vazgeçmiş bir öğretmen Nazım. Psikopat kocasından kaçıp, kızıyla birlikte İstanbul’a yerleşen ve bir pavyonda çalışan türkücü Dünya. Eski karısı Dünya’ya takıntılı bir aşkla bağlı, gözü kara, sevdası için dünyayı yakacak kadar çılgın bir adam: Halil. Emekli öğretmen Nazım Bey, emekli olduktan sonra İstanbul’a yerleşir ve emekli maaşının bağlanmasını beklerken arkadaşı Takoz’un taksisinde çalışmaya başlar. Dünya ise pavyonda çalışan ve eski kocası Halil ile başı belada olan zor durumda bir kadındır. Bir gün, Nazım’ın taksisine bindiğinde her ikisinin de hayatı değişir.

Gönül Yarası filminden en güzel replikler:

Nazım: Size bizim kaderimiz budur yapacak başka bir şey yoktur diyenlere inanmayın. Unutmayın kaderinizi alt edecek olan sizlersiniz.

Dünya: Hayat. Doğru. Hepimize neler yaptırıyor şu hayat.

Nazım: Yüklenme o kadar arkadaşıma yalancıdır ama hilebazlık mertebesinde sayılmaz yani.

Berrin: Ayrıca bu insanlık görevini fazla abartmamak lazım. İstanbul’da hem yabancı hem yaralanan o kadar insan var ki. Bir taksici olarak imkan yok başa çıkamazsınız!

Dünya: Ama mesela bir türkü bara atsam kapağı oraları farklı haliylen kibar yerler sadece sanatını yapıyorsun o kadar.

Halil: Affet sana verdiğim sözü tutamadım. Melek sana emanettir.

Halil: Ateşe yakın düşüyorsun kızım dikkat et yanarsın.
Dünya: Ben hep ateşe yakın düştüm bee anam. Gerekirse de yanarım.

Nazım: Kürtçe biliyor musun?
Dünya: Hayır?
Nazım: O zaman niye ağlıyorsun?
Dünya: Abi bu türküye ağlamak için Kürtçe bilmek mi gerek.

Halil: Ben bunun kemiklerini kırdım biliyor musun! Bana mısın demedi. Şimdi elini vicdanına koy ve söyle bana. Hangi erkek karısının onun bunun karşısında türkü söylemesini, masasına oturmasını kaldırır eğer godoş değilse. Hangi kitap yazar bunu yaa?

Nazım: Hepimiz hayallerimizin kurbanıyız.

Halil: Bari son kez bir türkü söyle bana.

Nazım: Dağların inciri, dağların güzeli. İncir ağacısın gam götürensin. Güllerin içindesin, güllerin içindesin. İncir ağacısın gam götürensin. Gelin, damadın yüreğidir. İncir ağacısın gam götürensin.

Nazım: Acılar çekiyoruz. Acılar nefretleri, nefretler yıkımları getiriyor. Hayatlar tel tel dağılıyor paramparça oluyor. Ama kimi zaman yaşanan bir felaket büyük bir mutluluğun kaynağı olabiliyor. Bir çocuğun ağzından dökülen kırık dökük sözcükler mucizeye dönüşebiliyor. Yaşanan onca mağlubiyete rağmen.

3.48/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.