Goetia Hz. Süleyman’ın Tılsımlar Kitabı-Mustafa Kanas

Mustafa Kanas’ın Goetia Hz. Süleyman’ın Tılsımlar Kitabı’nın Konusu, Mustafa Kanas’ın Goetia Hz. Süleyman’ın Tılsımlar Kitabı’dan Sözleri.

Mustafa Kanas’ın Goetia Hz. Süleyman’ın Tılsımlar Kitabı adlı eseri Crea Yayıncılık tarafından yayımlanan 224 sayfadan oluşmaktadır.

Mustafa Kanas’ın Goetia Hz. Süleyman’ın Tılsımlar Kitabı eserinden alıntılar:

Bu kitap CLAVICULA SALOMONİS (Hz. Süleyman’ın Anahtarı) adlı kitabın İngilizce baskısı üzerinde yapılan çalışmayla ortaya çıkmıştır. Maji, doğa felsefesinin muhteşem bir ürünüdür. Kişiye doğanın, evrenin ve gizlenmiş şeylerin sırrına ulaşmanın yolunu açar. Maji sanatı konusunda temel bilgileri okuyuculara ulaştırmak, CLAVICULA SALOMONİS adlı kitap hakkında bir önbilgi vermek, günlük kullanımı konusunda bilgileri günümüz aklına uyarlamak, meraklısına kaynakları göstererek daha derin çalışmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap; melek ve demon tılsımları ile koruyucu tılsımların işlevlerini, özelliklerini ve nasıl terkip edileceğini yeterli ve özenli bir şekilde vermektedir.

Misteriler tarih boyunca sırları her zaman neden doğanın içinde aramıştır? Çünkü doğanın sırlarını anladıkça, hakikati de anlayacaklarını ve eşyanın sırlarına ulaşacaklarını biliyorlardı. Doğanın kendisi mucizelerle doludur ve mucizenin diğer adı ise majidir. Bundan dolayı Doğal Maji adı altında gelişmiş bir Misterilik (Majisyenlik) sanatı da bulunmaktadır. Kadim Misterilerden biri olan Philo Hebreus, “Doğanın gizli işleri majidir,” demişti. Bunların üzerine çalışanlar hem mucizeyi gerçekleştirirler hem de majinin sırrına erişirler. Ancak zaman içinde bu üstün bilim dalı dejenere olmuştur. Gerçek felsefesini yitirmiş ve kötülüğe alet olmuştur. Gizem Bilgisi ortadan kaybolmak zorunda kalmıştır.

Bu çalışma ile ilgilenen kişiler, bu kitaptaki bilgileri kendi meşrebine göre değerlendirmelidir. Geçmişte Hz. Süleyman adında bir peygamber yaşamıştır ve onun; demonlar, melekler ve diğer yaratıklarla hukuku ve muhabbeti kutsal kitaplara da geçmiştir. Hz. Süleyman, Maji sanatının en büyük Misterisi sayılır.

Bu durumda ondan günümüze kalan eserler en azından kültür antropolojisinin konusu olur ve belgeler arkeolojik bir veri olarak değerlendirilebilir. Diğer yandan meraklısı Hz. Süleyman majilerini öğrenip, Misteri olup, Simya ya da Havvas (büyü) ilmi ile meşgul olmak ister. Ya da en masumane; bu kitapta verilmiş olan bilgi ve tılsımlarla kendine ve yakınlarına koruyucu tılsımlar terkip edebilir. Meleklerden, demonlardan dilekte bulunabilir.

Bir araştırmacı yazar olarak ben CLAVICULA SALOMONİS (Hz. Süleyman’ın Anahtarı) isimli kitabın İngilizce baskısı üzerinde çalışıp, araştırma yaptım. Kitabın özetinin özetini çıkararak temel bilgileri okuyuculara ulaştırmak, bu kitap hakkında bir önbilgi vermek, günlük kullanımı konusunda bilgileri günümüz aklına uyarlamak, meraklısına kaynakları göstererek daha derin çalışmasını sağlamak amacıyla bu kitabı hayata geçirdim.

Goetia kitabının diğer bölümleri ağır maji operasyonlarını anlatmaktadır. O bölümler gerçek majisyenler ve misteriler için kuvvetli bir kaynak olabilir ama ortalama insan için anlaması ve uygulaması son derece zor konulardır, mekâna ve zamana ihtiyaç duyulmaktadır ve gerekli malzemelere sahip olunmalıdır.

Bu kitabın melek ve demon tılsımları ile koruyucu tılsımların işlevlerini, özelliklerini ve nasıl terkip edileceği konusunda yeterli ve özenli bilgiyi verdiği kanaatindeyim.

Maji Nedir?

Büyü, doğa felsefesinin muhteşem bir ürünüdür. Kişiye doğanın, evrenin ve gizlenmiş şeylerin sırrına ulaşmanın yolunu açar. Misteriler neden tarih boyunca sırları her zaman doğanın içinde aramıştır? goetia mustafa karnasÇünkü doğanın sırlarını anladıkça hakikati de anlayacaklarını ve eşyanın sırlarına ulaşacaklarını biliyorlardı. Doğanın kendisi mucizelerle doludur ve mucizenin diğer adı ise majidir. Bundan dolayı Doğal Maji adı altında gelişmiş bir Misterilik (Majisyeniik) sanatı da bulunmaktadır.

Kadim Misterilerden biri olan Philo Hebreus; “Doğanın gizli işleri majidir,” demiştir. Bunların üzerine çalışanlar hem mucizeyi gerçekleştirirler hem de majinin sırrına erişirler. Ancak zaman içinde bu üstün bilim dalı dejenere olmuştur. Gerçek felsefesini yitirmiş ve kötülüğe alet olmuştur. Gizem Bilgisi ortadan kaybolmak zorunda kalmıştır.

3.19/5 (26)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.