Gizemli Sorular-Mehmet Ali Bulut

Mehmet Ali Bulut’un Gizemli Sorular kitabı 2009 yılında Popüler Yayınları etiket ile okuyucular ile buluştu.

Popüler Yayınları tarafından yayımlanan Mehmet Ali Bulut’un Gizemli Sorular kitabı 320 sayfadan oluşmaktadır.

Ben bir ebeyim. Şu farkla ki, kadınları değil, erkekleri doğurtuyorum. Benimle konuşmaya başlayan, önce bilmezmiş gibi görünür. Ama konuşma ilerledikçe açılır ve anımsamaya başlar. Bununla beraber, benden bir şey öğrenmediği bellidir. En güzel bilgileri, sadece kendi içerisinde bulur ve ortaya koyar. Eflatun / Diyaloglar

Okuyacağınız bu eser, sık sık kendisi ile konuşan X’in; insanlık macerasının tamamına tanıklık etmiş insan dışı bir ‘’RUHANİ VARLIK’’ olan Z’ye yönelttiği soruları ve cevaplarından oluşmaktadır.

Birçok yerde soruyu soranın veya cevap verenin siz olduğunu düşünebilirsiniz. Buna şaşırmayın. Çünkü sonuçta hayat hepimizin müşterek alanıdır. Birimizin aklına takılan bir soru, pekâlâ diğerimiz için de çözümlenmesi gereken bir problem olarak zihnimizi meşgul ediyor olabilir. Yani birimizin derdi hepimizin derdi… Çünkü bu sorgulama, aslında hepimizin öyküsüdür.

Gezinin rotasını belki siz çizmediniz ama eminim ki sizi de keyiflendirecek çok manzaralar izleyecek, farklı tecrübelerle zihinlerinizi aydınlatacak; belki sorularınızı azaltacak, belki de yeni sorulara kapı açacaksınız.

Bizim ömrümüz ve bu ömürde ürettiğimiz sorular/cevaplar kısacık olabilir ama insanlığın ortak hafızası, ortak cevapları bu küre üzerinde geçirdiğimiz tarih kadar yaşlıdır.

Ve bu eser de o ortak cevaplardan günümüze dek gelen, bugüne de hitap eden tecrübelerden bir demet sunuyor hepimize…

Bu, çoğu kere ikili ve bazen – kendi katılımınızla – üçlü diyaloga üçüncü veya dördüncü kişi olarak siz de katılabilirsiniz. Eğer siz de, ruhlarınızı, evrenin gizemli alanlarında bir geziye çıkarmak istiyorsanız, buyurun! Yolculuk başlıyor…

Mehmet Ali Bulut’un Gizemli Sorular kitabından alıntılar:

Sen beni yeni yeni fark ettin belki ama ben yıllardır seninle konuşuyordum aslında.

O kendisini Z diye tanıtır X’e. Böylece zaman zaman buluşan X ve Z, insan, varoluş, dünya hayatı ve evrenin sırlarına dair uzunca bir ikili sohbetin içinde bulurlar kendilerini.

X, derin bir korkuyla ürperdi; uyku moduna geçmekte olan vücudunu gayri ihtiyarî toparladı. Cesaretini toplayıp sordu: X: Sen de kimsin! Z: Sana göre uzaylıyım.gizemli sorular mehmet ali bulut

X bir felsefe öğrencisidir. İnsan ve insanın evren içindeki yeri konusunda zihninde ciddi sorulan vardır. O yüzden de hem düşüncelerini hem de etrafında olup biten olayları sürekli sorgulamakta, cevap arayışı içinde etrafını anlamaya çalışmaktadır.

X; Bir adın var mı, sana ne diye hitap edebilirim!
Z: Adımı sen koy. Çünkü ben girdiği kabın şeklini alan bir mahiyetim.
X: Benim adım X, seninki de Z olsun o zaman.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺