Gianluigi Buffon Sözleri

Dünyanın En Ünlü Kalecilerinden Juventus’un ve İtalya Milli Takımı’nın Kaleciliğini Yapan İtalyan Kaleci Gianluigi Buffon’un Ünlü, Efsane, Unutulmaz Sözleri.

Gianluigi Buffon’un sözleri:

Topun çizgiyi geçtiğini görseydim de hakeme söylemezdim. AC Milan-Juventus maçında Sulley Muntari’nin kafa vuruşunda, hakemin çizgiyi geçen topu gol olarak değerlendirmemesi üzerine söylediği söz.

İtalya’da kaleci olmak dünyanın en zor işi.

Messi, insanlarla futbol oynamayı seven dünya dışı bir canlı. Umarım onu 6 Haziran’da dünyaya döndürür ve insanlaşmasını sağlarız. 6 Haziran 2015 tarihinde Berlin Olimpiyat Stadı’nda Barcelona ile Juventus maçı öncesi.

Bence Barcelona, dünyanın en güçlü atak hattına sahip takımı. Kokutucu derecede iyi hücum yapıyorlar ama bizim de bazı silahlarımız var. Onları durdurmaya gücümüz yetmez ama belki engelleyebiliriz. 6 Haziran 2015 tarihinde Berlin Olimpiyat Stadı’nda Barcelona ile Juventus maçı öncesi.

Kariyerim boyunca çok başarılı ve güvenilir kaleciler gördüm. Tabi ki Neuer de o kalecilerden biri. Takımının oyun anlayışı ile uyuşan farklı bir tarzı var. Ancak hala kariyerlerine devam eden Iker Casillas ve Petr Cech gibi kaleciler varken, Neuer’i 1 numara ilan etmek için henüz erken.

Gianluigi Buffon’un Yıllardır Koruduğu Kalesine Yazdığı Mektup:

12 yaşındaydım, sana sırtımı verdiğimde; senin geleceğini kurtarmak için kendi geçmişimden vazgeçtim.

Kalbimle durdum.

İçgüdülerimle durdum.

Yüzüne bakmaktan vazgeçtiğim gün, seni sevmeye başladığım gün oldu.

Seni korudum.

Seni kurtarmak için çizgindeki ilk ve son adam oldum.

Yemin ettim, bir daha asla yüzünü görmeyecektim. Mümkün olduğunda az bakacaktım sana. Çünkü ne zaman göz göze gelsek, acı veriyordu, seni hayal kırıklığına uğratmış olduğumu anlamak…

Yeniden.

Ve yeniden…

Hep ters yönlerde olacağız, güneş ve ay gibi… Seninle yan yana yaşamaya ve bir kez olsun dokunmamaya mecburum. Ömür boyu birlikte olup hiç konuşamayacağız.

25 yıl önce bir yemin ettim. Seni korumaya söz verdim. Kollamaya… Düşmanlarına karşı kalkan olmaya… Senin huzurunu kendi hayatımın önüne koymaya…gianluigi-buffon-sozleri

12 yaşındaydım, sana sırtımı verdiğimde sevgili kalem… Ve bacaklarım, zihnim ve yüreğim izin verdikçe sözümden dönmeyeceğim…

Bilinen klişelerin aksine, kaleciler yalnız adamlar değilmiş; kalesinin fedaisi, kahramanı, dostu ve çok daha fazlası, kale direkleri… Sizler onların canlı olduğunu biliyor muydunuz?

2.7/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.