Gezginname Bir Farkındalık Yolculuğu-Çimen Erengezgin

Farklı Bir Kişisel Gelişim Kitabı: Gezginname, Bir Farkındalık Yolculuğu

Çimen Erengezgin’in 2015 yılının Şubat ayında Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan Gezginname-Bir Farkındalık Yolculuğu kitabı 200 sayfadan oluşmaktadır.

Sen de kendi farkındalık yolculuğuna hazır mısın?

Çünkü bu kitap, seni sana senin pusulanla yaklaştıracak. Kaybedilmiş değerleri tekrar hatırlatarak, hayata geçirilmesine ışık tutacak.

Hiçbirimiz doğduğumuz günkü saflıkta kalmayız. Büyüdükçe kalbimizin sesi, aklımızın sesine yenik düşer. Kendimizi dünyanın maddi girdabına kaptırırız.

Zamanla girdabın içinden çıkma isteğiyle ‘’Ben kimim?’’ sorusunu sormaya ve içimizdeki o saf çocuğun fısıltısını tekrar duymaya ihtiyaç hissederiz.

Sen de kim olduğunu merak etmeye başladıysan ya da farklı bir bakış açısı arıyorsan, bu kitap o soruya, çocuksu saflığın ışığında cevap aradığın için yazıldı.

İçindeki güzelliğe pusula olsun diye…

Şeftali Ağacı lafı hiç dolandırmadı, hemen sorusunu sordu:  ‘’Bu dünyaya hepimizin bir geliş nedeni olmalı değil mi?’’

Serçe ‘’Hepimiz zaman zaman bu soruyu kendimize sorarız. Ancak bazılarımız cevabını bulabilir. Evet, dünyaya gelişimizin bir amacı vardır ve her birimizin nedeni farklıdır. Ayrıca tüm canlıların bir de ortak nedeni vardır,’’ dedi.

‘’Nasıl yani, hem hepimizin dünyaya geliş nedeni aynı, hem de farklı mı?’’ diye sordu Şeftali Ağacı, ‘’Benim geliş nedenimi de biliyor musun?’’

‘’Bunu ancak sen bulabilirsin. Senden başka kimse bilemez,’’ dedi Serçe.

Farklı bir kişisel gelişim kitabı; Gezginname. Bir farkındalık yolculuğunu anlatıyor. İyiliğin, dostluğun, sevginin, doğayla uyumlu yaşamanın ve umudun, farkındalık öyküleriyle anlatıldığı bir kitap.

Kitap,10 yaş üstü herkesin rahatlıkla okuyabileceği bir içeriğe sahip. Şeftali Ağacı, Yelkenli, Gezginname ve Lodosçu başlıklarıyla dört ayrı seriden oluşuyor. Her birinde kahramanlar, ayrı ayrı maceraların içinde, yaşama, insana, doğaya yönelik farkındalıklar yaşarken, okuyucuya da ince mesajlar veriyor.

Kitap, Yitik Ülke Yayınları’ndan çıktı. Tüm kitapçılardan ve internet sitelerinden temin edilebilir.

Ve son olarak önsözden satırlarla bitirelim;

Dünya engin bir deniz, bizler de yolcuyuz. Görüp görebileceğimiz en geniş denizde, yelkenlerimizi açıp oradan oraya savruluyoruz. Bazılarımız güvenli denizlerde geziniyor, bazılarımız da pupa yelken yeni denizlere yol alıyor. Hepimizin yolculuğu kendine özgü, tıpkı bu kitapta okuyacağınız öyküler gibi…

Bakmayın onların ağaç, kuş, yelkenli, sincap olduğuna. Hepsi içimizden birileri. Bizim halden hale geçişlerimizin yansımaları. Yelken açtığımız hayat yolundaki yol göstericilerimiz.

Her yolcunun öyküsü ayrı. Benim yolumdakiler ‘’Şeftali Ağacı’’ ile başlayıp, ‘’Lodosçu’’ ile devam ediyor. Haydi yaslanın arkanıza, rüzgâr tam kıvamında, şimdi demir alma zamanı…  Çimen Erengezgin

Çimen Erengezgin’in Gezginname, Bir Farkındalık Yolculuğu kitabından alıntılar:

‘’Korkmamam gerek’’ diye düşündü Şeftali Ağacı, ‘’her gelen yenilik çok özel.  Üstelik kar gibi ilk göründüklerinden daha derin anlamları, işlevleri ve amaçları olabilir.’’

Çok çabuk karar veriyorum galiba,” dedi kendi kendine. “herkesten öğreneceğim bir şeyler var demek ki.

Çünkü sadece dinlemek yetmez, yürekten duymak gerekir.

Direnç göstermek, kızgınlığını gereksiz yere uzatmakmış.

Sakin ve huzurlu ortamlarda herkes dingindir. Önemli olan bu huzur bozulduğunda neler hissettiğin ve verdiğin tepkilerdir.

Hiçbir şey boşuna olmuyor demek ki, bana bir şeyler anlatmaya çalışıyor etrafımda olan her şey.

Aslında hepimiz konuşuruz, ama bizi duyan pek az olur.gezginname kitabi cimen erengezgin

Acele etme, sabretmeyi öğrenmelisin, yoksa dalgalara ve rüzgara yenik düşersin.

İnsanlar büyüdükçe, çocukluk hayallerini unuturlar. Oysa en verimli ve severek yapacakları işler bu hayallerde gizlidir.

Doğaya ters düşen bir yaşam tarzı hem dünyanın hem de bizim sonumuz olur.

Ancak o çoktan yaşamın akışına teslim olmayı öğrenmişti. Biliyordu ki, sadece olması gereken oluyordu.

4/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.