George R. R. Martin Sözleri

Yazmış Olduğu Fantastik Roman Dünyanın En Ünlü Dizilerinden Game of Thrones Yani Taht Oyunları Dizisine Uyarlanmış Amerikalı Yazar George Raymond Richard Martin‘in Sözleri.

George Raymond Richard Martin ya da kısaca George R. R. Martin‘in Buz ve Ateşin Şarkısı serisi ile başlayan ve dünyaca ünlü epik fantezi türündeki romanı 1991 yılında ilk kez Taht Oyunları adı ile yayımlandı. Game Of Thrones Taht Oyunları Serisinin başlamasına neden olan A Song of Ice And Fire adlı Buz ve Ateşin Şarkısı eseri ile adından söz ettirmiştir.

George R. R. Martin‘in sözleri:

Gerçek yaşamda, iyi ve kötü arasındaki savaşta en zor seçilebilir olan hangisinin hangisi olduğunu belirlemektir.

Sanat demokrasi değildir. İnsanlar onun nasıl tamamlanacağını oylamazlar.

Ben daima bir romantiktim, hatta bunun anlamını kavrayabilecek bir yaşta olmadığım yaşta bile.

Kimse özgür değildir, aksine sadece çocuklar ve aptallar inanır.

Yapmak istediğim fantastik bir hikayeyi tarih ile harmanlamaktı. Tarihe bakınca böyle şeylerle dolu olduğunu görüyoruz. Yüzyıl Savaşları, Güller Savaşı, Haçlı Seferleri, acımasızlık ve ihanet.

1991 yazıydı. Hollywood’da senarist olarak çalışıyordum. Menajerim fikirlerimi hayata geçirebileceğim projeler arıyordu. Benim o an hiçbir projem yoktu. Ben de Avalon adlı bir bilim kurgu romanı yazmaya başladım, her şey yolunda gidiyordu yaklaşık 30-40 sayfa yazmıştım ki bir an da, Game Of Thrones’un ilk bölümü geldi. Kurt yavruları ormanda buldukları sahne, o kadar canlı bir şekilde geldi ki yazmak zorunda kaldım. Avalon’u bir kenara bıraktım ve bu bölümü yazdım, ne olduğunu bilmiyordum. Yazdığımın Avalon olmadığından emindim farklı bir şeydi. Neredeyse 3 gün sürmüştü o bölümü bitirmem. İkinci bölümde ne yazmak istediğimi fark ettim ve ikinci bölümü başkasının bakış açısı ile yazacaktım. İlk bölüm birisinin kafasının koparıldığını gören Brann’ın gözündendi. george-martin-sozleriDaha sonra üçüncü ve dördüncü bölümü yazdım ve bir daha Avalon’a geri dönmedim.

Bugün hislerimi tarif edecek kelimeleri bulamıyorum. Amerika konuştu. Gerçekten bundan iyi bir ülke olduğumuzu düşünüyordum ama anlaşılan öyle değilmişiz. Trump tarihimizde bir büyük parti tarafından aday gösterilen en düşük kapasiteli başkan adayıydı. Amerikan tarihinin en kötü başkanı olacak. Ve dünyada büyük bir dengesizlik yaratacak bir oyuncu haline gelecek. Senatoda ve Beyaz Saray’da azınlık durumuna düşüp elleri kolları bağlanan demokratların yapabileceği hiçbir şey de kalmadı. Gelecek 4 yılda bütün dertlerimiz giderek büyüyecek ve kötüleşecek.

2.5/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺