Geniş Zamanlar-Ayşe Kulin

Geniş Zamanlar Romanının Yazarı Kimdir, Ayşe Kulin’in Geniş Zamanlar Romanın Konusu, Ayşe Kulin’in Geniş Zamanlar Romanının Özeti, Ayşe Kulin’in Geniş Zamanlar Kitabından Sözler, Ayşe Kulin’in Geniş Zamanlar Kitabından Alıntılar.

Ayşe Kulin’in Everest Yayınları tarafından yayımlanan Geniş Zamanlar romanı 116 sayfadır.

Tanrının sonunda bana acıdığını ve yardım etmeye karar verdiğini düşünmem için sebeplerim var. Kocam elini bile sürmüyor bana. Yanıma yaklaşmıyor, yüzüme bakmıyor. Ayrı odalarda yatıyor, karşı karşıya gelmemeye gayret ediyoruz.

O sabahın erken saatlerinde, mutfak masasına hazırladığım kahvaltısını tıkınıp çıkıp gittikten sonra, büründüğüm kara çarşafı fırlatıp atıyorum evin bir köşesine. Yatağıma dönüyorum, her bir anını, ellerimi incecik bir ipek üzerinde dolaştırır gibi özenle okşayarak, severek, hasretle titreyerek düşündüğüm on yılıma geri gitmek için. Gözlerimi yumup, yeniden yaşamaya başlıyorum.

Ayşe Kulin’in Geniş Zamanlar romanından alıntılar:

Ruhu ölmüş biri, sevmeyi becerebilir miydi? Ancak, bunca yıldır sevmeye alıştığından, alışkanlıklar da insanda yer ettiği için, seviyor zannedebilirdi belki.genis zamanlar ayse kulin

Yaşamın kurgusunun. Çözüldüğü yerde yiteceğiz, o anda,bomboş bir sesle.

Yalan giderek büyüyen bir canavara dönüşür, dallanır budaklanır içinden taşar… Sakın yalan söyleme.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺