Ganire Paşayeva Sözleri

Ganire Paşayeva’nın Hayatı, Ganire Paşayeva’nın Siyasi Sözleri, Ganire Paşayeva’nın Siyaset Sözleri, Azeri Kadın Milletvekili Ganire Paşayeva’nın Söylediği Sözler, Ganire Paşayeva’nın Doğum Tarihi, Ganire Paşayeva’nın Yaşı, Ganire Paşayeva’nın Resimleri, Ganire Paşayeva Hakkında.

Azerbaycan Milli Meclisi’nin 3. dönem milletvekili olan hukukçu, hekim, gazeteci ve siyasetçi Ganire Paşayeva’nın sözlerine yer vermeden önce kısaca Ganire Paşayeva’yı tanıyalım. Ganire Paşayeva Kimdir?

Ganire Paşayeva, 24 Mart 1975 tarihinde Azerbaycan’ın Tovuz rayonundaki Düz Kırıklı kentinde doğdu. Ganire Paşayeva, ilk ve ortaöğreniminin ardından Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü’nü ve Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nü bitirdi.

Ganire Paşayeva, 6 Kasım 2005 günü yapılan genel seçimlere bağımsız aday olarak katıldı. Seçim sonuçları ile Ganire Paşayeva, Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Milli Meclisi’ne girdi. Ganire Paşayeva, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi’nde Azerbaycan Cumhuriyeti’ni temsil eden kurulun da üyesidir.

Bekâr olan Ganire Paşayeva, Azerbaycan Türkçesi’nin yanı sıra Rusça ve İngilizce bilmektedir.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’nın sözleri:

Ermenistan, Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sini işgal altında tutuyor. Ermenistan bölgesinden topraklarımıza sık sık ateş ediyorlar. Provokasyon yapıyorlar. Evinde çalışan insanlarımıza ateş ediyorlar. Birçok cinayet işliyorlar. Tabi ki Azerbaycan ordusu da Ermenistan’ın yaptığı bu provokasyonlara çok ciddi şekilde cevap veriyor. Bu kez de Ermenistan’ın işgal ettiği topraklarda yaptığı provokasyonlara ülkem gereken cevap verdi.

Azerbaycan halkı ve devleti on yıllarca daha topraklarının işgalde kalmasını beklemeyecek. Bizim devletimizin hakları var. Eğer Ermenistan bu mesajı alıp da işgal ettiği toprakları terk etmezlerse daha beter cevaplar alacaklar. Daha beter duruma düşecekler. Ermenistan’ın ve arkasındaki güçlerin bunu anlaması lazım. Ermenistan o topraklardan çıkması gerekir. Bu süreçte her yaptıkları provokasyonun daha ağır bedelini ödeyecekler. Bizim buradan çağrımız işgal ettikleri toprakları bırakıp gitmeleri yönündedir. Eğer ölmek istemiyorsanız çıkın gidin. Ganire Pasayeva sozleriİşgal ettiğiniz topraklarda askerlerinizin ölmesini istemiyorsanız çıkın gidin. Çünkü Ermenistan işgalcidir. Ne kadar işgal devam ederse ordumuz sizi rahat bırakmayacak. Benim orada 1 milyon insanım evine dönemiyorsa biz işgalcilerin orada oturmasına izin vermeyeceğiz.

Gençlerimiz, tarihlerini iyi bilmelidir. Ancak bizler de onlara tarihimizi gerçek boyutuyla öğretmeliyiz.

Biz savaşı gördük, barışın ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Siz de kıymetini bilin.

3.17/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺