Gabriel Garcia Marquez Sözleri

Gabriel Garcia Marquez’in En Güzel Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Anlamlı Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Özlü Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Aşk Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Sevgi Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Güzel Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Şiirleri, Gabriel Garcia Marquez’in Resimli Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Kitap Sözleri, Gabriel Garcia Marquez’in Kitaplarından Alıntı Sözler.

Kolombiyalı usta yazar Gabriel Garcia Marquez’in sözleri:

Kıskançlık gerçeklerden daha fazlasını bilir.

Keşke tanımasaydım dediğim hiç kimse olmadı benim. Keşke beni tanımasına izin vermeseydim dediklerim oldu.

Mutluluk kapsını kapadığında, bir diğeri açılır; ama biz kapanan kapıya o kadar bakarız ki, açılmış olan yeni kapıyı göremeyiz.

Her şeyin yerli yerinde olması, her işin zamanında yapılması, her sözün yakışık aldığı gibi söylenmesi gerektiği şeklindeki saplantımın düzenli bir kafaya yaraşır bir ödül olmadığını, tam tersine doğamdaki düzensizliği gizlemek için kendi uydurduğum bir yapmacıklık gösterisi olduğunu keşfetmiştim ; cimriliğimi örtbas etmek için cömert gibi göründüğümü, akılsız olduğum halde ihtiyatlık tasladığımı, içimde bastırdığım öfkelerime yenik düşmemek için uzlaşıcı olduğumu, sırf başkalarının vaktini ne kadar az umursadığım anlaşılmasın diye dakik davrandığımı da anlamıştım. En sonunda da aşkın ruhsal bir durum değil, bir burç işareti olduğunu keşfettim.

İnsanın üstünü başını birisi için düzelttiğini, birisi uğruna giyinip, kokular süründüğünü, aşk çok geç öğretmişti bana.

”Adamın şansı doğuştan açık olmadı mı, bir daha da olmaz,’’dedi acı acı. ‘’Kör talih doğuştan yakama yapışmış, ölünceye kadar da bırakmayacak.”

Adalet; topallayarak gelir fakat geldiği her yerde aynıdır.

İnsanın en iyi dostu, ölmüş olan dostudur.

Kader görünmemize de engel oluyor.

Sen istediğinde sana âşık olmaması, sana âşık olmadığı anlamına gelmez.

Ama en mutlu son hafta sonudur.

Çok bekleyen, daha az olanı ümit etmeyi de bilir.

Çünkü insan, aşkı bırakınca yaşlanır.

Eşyalarında ruhu vardır, tüm iş onu uyandırmakta.

Gerçek arkadaş, elini tutan, kalbine dokunandır.Gabriel Garcia Marquez Resimli Sozleri

Güçsüzlerin Aşk Ülkesi’ne hiç bir zaman giremeyeceklerini, bu ülkenin acımasız ve aşağılık olduğunu, kadınların yalnızca yürekli erkeklere kendilerini verdiklerini; çünkü yaşama göğüs germek için gereksinim duydukları güvenliği kendilerine onların sağladıklarını anımsattı oğluna.

Kalbimin odaları genelevden bile fazla.

Her zaman seni üzecek birileri olacaktır, yapman gereken insanlara güvenmeye devam etmek, kime iki defa güveneceğine daha fazla dikkat etmektir.Gabriel Garcia Marquez Sozleri

Zamanı, onu seninle birlikte geçirmeye hazır olmayan biriyle geçirme.

Seks, insanın aşkı bulamadığında elinde kalan bir tesellidir.

Hiç kimse gözyaşlarını hak etmez, onlara layık olan kişi ise zaten seni ağlatmaz.

Anneme söyleyin, insan öleceği zaman değil ölebileceği zaman ölür.

2.74/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺