Frida-Hayden Herrera

Frida Kahlo’nun Hayatını Anlatan Hayden Herrera’nın Birçok Farklı Dile Çevrilmiş Kitabı Frida!

Hayden Herrera’nın Frida kitabı Frida Kahlo’nun hayatını anlatan kitaplar arasında dünya çapında ün kazanmış bir kitaptır.

Frida Kahlo ile ilgili kitaplar arasında Hayden Herrera’nın Frida kitabı birçok ülke de rağbet görmüş bir kitaptır.

Hayden Herrera’nın Frida kitabı Türkiye’de 2003 yılında Bilgi Yayınevi etiketi ile çıktı. Bilgi Yayınevi tarafından yayımlanan Hayden Herrera’nın Frida kitabı 578 sayfadan oluşmaktadır.

Bilgi Yayınevi’nden çıkan Hayden Herrera’nın Frida kitabının Türkçe çevirisini Elif Böke yapmıştır.

Frida Kahlo’nun Hayatını Anlatan Hayden Herrera’nın Frida Kitabı Sinemaya Uyarlandı.

Frida Kahlo’nun hayat hikayesini anlatan Hayden Herrera’nın Frida kitabı 2002 yılında Frida adı ile sinema uyarlandı.

17 dilde yayımlanan ve beyazperdeye aktarılan orijinal yaşamöyküsü…

Frida Kahlo, hiç tartışmasız yirminci yüzyılın en önemli kadın ressamlarından biridir. Özgün oto-portreleri, asi yaradılışı, fırtınalı aşkları, çektiği acılar, sıradışı yaşamı ve sanatı onu tüm dünyada benzersiz kılmıştır. Picasso’nun, “Onun yaptığı portreleri resmetme yeteneğine sahip değilim” diyerek andığı bu son derece hayat dolu ve zeki kadının çarpıcı kişiliği, kısa yaşamına sığdırdığı iki yüze yakın tablosuna da yansımıştır.

Meksika Devrimi sırasında Mexico City’de geçen çocukluğu… On sekiz yaşındayken sakat kalmasına neden olan korkunç kaza… Ünlü ressam Diego Rivera’yla fırtınalı evliliği…Politik bilinçle beslenen benzersiz bir yetenek ve yirminci yüzyıl resim sanatına vurulmuş bir damga…

Frida Kahlo’nun efsanevi şöhretinin, acılarla dolu yaşamının bugüne kadar yazılmış en büyüleyici, dramatik ve eksiksiz biyografisi…

Hayden Herrera’nın Frida kitabından en güzel alıntılar:frida hayden herrera

Frida Kahlo’nun öyküsü aynı yerde başlayıp aynı yerde sona eriyor.

Çok sayıda camı olan uzun ve yeşil panjurlu pencereler ve ağaçların hareket eden gölgelerinin canlandırdığı parlak mavi duvarlı bu tek katlı stucco yapının büyük kapısında ”Museo Frida Kahlo” ismi yazılı. İçerisi, Meksika’daki en olağanüstü yerlerden biri; bir kadının evinin, bütün resimleri ve eşyalarıyla bir müzeye dönüştürülmüş hali.

3.43/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺