Fernando Muslera Sözleri

Fernando Muslera’nın Söylediği Sözler.

Galatasaray’ın kalecisi olan Uruguaylı kaleci Fernando Muslera’nın sözleri:

Futbola başladığımda forvet oynuyordum.

Küçüklüğümden beri hep dünyanın en iyi kalecilerinden biri olmayı hayal ederdim.

Tabi ki her futbolcunun olduğu gibi benim de çocukluk hayallerim var. Çocukluk hayallerimde ilk olarak Premier Lig’de oynamak vardı.

Hedeflerimiz büyük ve bunları gerçekleştirmek için çalışıyoruz. O eski zamanlardakinden daha da iyi bir Galatasaray yaratacağımızı umuyorum.

Kaleciler yalnız insanlardır. Gol olduğunda biliyorum ki,tek başına kutlamalıyım. Ben kendi alanıma ve yalnızlığıma alıştım.

Galatasaray taraftarı gibisini görmedim. Dünyanın hiçbir yerinde bizim taraftarımız gibisine rastlamadım. Bence sadece Avrupa’nın değil dünyanın en büyük taraftar grubu.

Diego Lugano hem İstanbul hem de Türk futbolu için çok güzel şeyler söyleyerek beni cesaretlendirdi.

Galatasaray gibi büyük ve Avrupa seviyesinde bir takımda oynayacağımı bildiğim için gelirken hiç şüphem olmadı. Burada Taffarel ve Fatih Terim gibi çok önemli insanlarla tanışacağımı biliyordum.

Fernando Muslera SozleriTürk mutfağı çok güzel, çok kaliteli bir mutfak. Tatlı anlamında baklavayı tek geçerim.

8 yaşında iken kaleci oldum. Takımda kaleci eksikti, en uzun boylu çocuk olduğum için beni kaleye geçirdiler. Önceleri hiç hoşuma gitmedi. Gol yedikçe ağlıyordum. O kadar çok ağladım ki tekrar saha içinde oynamayı denedim. Ama sonradan kalede daha rahat hissetmeye başladım ve alıştım. Sanırım kaderim buymuş, benim için daha iyi oldu.

3.66/5 (41)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.