Ferdi Tayfur Sözleri

Arabesk Müziğinin En Ünlü İsimlerinden Ferdi Tayfur’un En Güzel Özlü, Anlamlı, Şarkı Sözleri:

Tam adı Ferdi Tayfur Turanbayburt olan şarkıcı Ferdi Tayfur’un röportajlarından, Ferdi Tayfur ile ilgili haberlerden, Ferdi Tayfur’un şarkılarından en güzel sözleri bu yazımızda paylaşacağız.

Ferdi Tayfur’un sözleri:

Hayranım bile korsan albüm alıyor.

Eşim sayesinde evimde dua ve Kur’an eksik olmuyor.

Başkası kalkıp da saçını şöyle kes, bıyığını düzelt diyemez. O özgürlüğüm var elimde. Zaten o özgürlüğüm de olmasa Ferdi Tayfur olmazdım.

Çocuk benim için kutsaldır. Kutsallığı nereden gelir biliyor musun; ne olacağı belli olmaz. Şu kapıdan çocuğu kovarsınız, gün gelir başbakan olur.

Ruhlar birleşmedikten sonra beden de ayrılır, fikirler de.

Rahmetli babam, Adalet Cimcoz’un ağabeyi meşhur dublaj sanatçısı Ferdi Tayfur’a hayranmış. Esas Ferdi ise 4-5 yaşında sıtmadan ölen küçük kardeşim. O vefat edince bana verilmiş isim. Babam da kardeşimi kaybettikten sonra alkole başlamış zaten.

İstanbul benim hayalimdi. Film yıldızı, daha doğrusu komedyen olmak istiyordum.

20 sene kızım büyüsün diye bekledim. Necla’dan defalarca ayrıldım, fakat kimseye duyurmadım.

Şarkılarımda Metallica’nın sert etkisi var diyebilirim.

Ben göğsümü gere gere Orhan abi derim. Yürekten severim, hiçbir polemiğe de girmem.

Sen gideli buralardan, yakar beni hatıralar. Sımsıcak bir yorgan gibi, sarar beni hatıralar. Yalnızlıktan suskun gibi ikimize küskün gibi. Bazen deli kurşun gibi, Vurur beni hatıralar. Hatıralar, hatıralar…

Bir gün yalnız kalırsan, o günlere dalarsan. Bir mutluluk ararsan, beni düşün mutlu ol. Elimde yırtık resmin, dilimde senin ismin. Bitmedi bende sevgin, beni düşün mutlu ol.

Seninle kopardık bütün bağları. Her şey bitti artık bil bundan sonra. Kırıldı gönlümün umut dalları. Kendine bir sevgi bundan sonra.

Bir parça ümidi çok görme bana. Ümitsiz bir aşkın anlamı olmaz. Severek açıver kalbini bana. Sevmeyen bir kalbin anlamı olmaz.

Yaralıdır gönlüm bin bir yerinden. Kahreder hasretin beni derinden. Sen övün bu aşkın son eserinden. Her saat başında, her saat başında hatırla beni. Hatırla beni, hatırla beni…

Dur dinle sevgilim, bir çift sözüm var. Şu yalan dünyayı, etme bana dar. Gözler gördü gönlüm, sevdi neyleyim. Söyle bunda benim, ne günahım var…

Ellerin elimde kalabilirdi. Rüyamız bir gerçek olabilirdi. Bizi de mutluluk bulabilirdi. Sende benim gibi sevebilseydin…

Korkma söylemem adını kimselere duyurmam. Sen bile bilmeyeceksin ömrün boyunca. Sadece bu şarkıyla söylenecek dillerde, bu gizli sevda, bu gizli sevda…Ferdi Tayfur resimli sozleri

Öyle şirinsin öyle güzelsin, Neden beni üzersin. Korkma gönül oyunundan, Bir gün sen de seversin. Baharda açan çiçek gibisin, Sen benim meleğimsin. Sitemde etsen küsüpte gitsen. En sonunda benimsin.

Varlığının tiryakisi, yokluğunun delisiyim. Beni senden mahrum etme, gözlerinin hastasıyım. Sevgim yüce dağlar kadar, içerimde volkan kaynar. Anlamazsın sen bebeğim, Sevdalılar beni anlar.

Nerede bahçeler, nerde sahiller. Hani buluşmalar, nerde yeminler. Ben şimdi bu yerlerde, sensiz kalmışım. Bulutlar habercim, yağmur gözyaşım.

3.67/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺