Fenukyus-Ferhan Kara

Ferhan Kara’nın Fenukyus Kitabının Konusu, Kitabı Hakkında Bilgiler.

Ferhan Kara’nın fantastik romanı Fenukyus 2017 yılında Cinius Yayınları etiketi ile yayımlandı. Cinius Yayınları tarafından yayımlanan Ferhan Kara’nın Fenukyus  kitabı 115 sayfadan oluşmaktadır.

Ferhan Kara’nın Fenukyus Kitabından Alıntılar:

Fenukyus; ‘’ve O Tarf olmayı seçti.’’

Karanlık kubbeli bir odada bulunan sekiz kişi Ay’ın tam tepeye gelmesini ve kubbenin yuvarlak deliklerinin Ay’un ışığıyla aydınlanmasını bekliyorlardı. Dokuzuncu kişi Fenukyus’u aralarına kabul etmek için ayin başlayacaktı. Tanrılar tarafından kabul edilen büyücülerin dokuzuncu Fenukyus’tu.

Fenukyus, önceki gün ölen babası El Geyb’in yerine geçecekti. Gün dönümüne az bir vakit kalmıştı. Babasına ait kıyafetleri giymiş, oturan sekiz kişinin dairesel düzeninde, boş deliğin bulunduğu kubbenin altında kabul ayini için bekliyordu.

Dışarda haifi bir rüzgar esiyordu Ay yavaş yavaş belirmeye başlamıştı, kubbenin deliklerinden süzülen ışık Fenukyus’u heyecanlandırıyordu. Titreyen ellerini kıyafetin kollarında birleşerek saklamaya çalışıyordu. Işık nihayet tepeye gelmiş ve büyücüler kubbenin ışığıyla ellerindeki tozları Fenukyus’un üzerine atarak ayine başlamışlardı. Sönük ve beyaz bir ışık üzerinde tozlar uçuşuyordu, Fenukyus yavaş yavaş yerine doğru ilerliyordu.

Ferhan Kara’nın Fenukyus Kitabının Konusu:

Fenukyus babasının lanetini istemeden üstlenmiş ve kendini bir büyü savaşı içinde bulmuştur. Hiçbir şey bilmeyen Fenukyus, Tanrılar ve büyücülerle geçecek olan bundan sonraki hayatında tek istediği intikamdır. Arfiler, Tarflar ve Araflılar’ın tek isteği vardır. Asa! Fenukyus’un umrunda olmayan asa artık onun tek görevidir. Çift mühürlü Fenukyus bunun için artık büyü öğrenecek, Kazemde ve Süleyman ile savaşa girecektir. Savaşın sonucuna Göre AMON-RA ise bir karar verecek Seth ise bu sonuca göre hareket edecektir. Asa için öz kardeşini paramparça eden Seth bu işin peşini bırakmayacaktır.

Yer ve gökyüzündeki en muhteşem kadın tanrı Rigora sadece Fenukyus’un peşinde mi yoksa onun da mı derdi Asa? bunların hepsi FENUKYUS’ta ! Fenukyus imkansız bir aşkı da içinde yaşayacaktır.

Akıcı bir dille ilerleyen roman, fantastik severler için muhteşem bir seçim olacaktır. Kitap Türkiye’de yazılan nadir ‘’Antik Fantastik Kurgu’’ örneklerindedir. Kitabı okurken kendinizi bir sinema filmi içinde bulabilirsiniz.

Ferhan Kara’nın Fenukyus Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Fenukyus

Kitabın Yazarı: Ferhan Kara

Yayınevi: Cinius Yayınları

Kitabın Türü: Roman, Fantastik

Sayfa Sayısı: 115

İlk Baskı Yılı: 2017

4.05/5 (189)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Cansu İlmer dedi ki:

    Muhteşem bir kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.