Felsefeye Yolculuk-Frank Thilly

Felsefe Üzerine Yazılmış Felsefeye İlgi Duyanların Kaçırmaması Gereken Bir Kitap; Felsefeye Yolculuk

Frank Thilly’nin Felsefeye Yolculuk kitabı Karbon Kitaplar etiketi ile ülkemizde yayımlandı.

Frank Thilly’nin Felsefeye Yolculuk eseri Karbon Kitaplar tarafından Türkiye’de 2016 yılının Nisan ayında kitapseverlerle buluştu.

Karbon Kitaplar’dan çıkan Frank Thilly’nin Felsefeye Yolculuk kitabının Türkçe çevirisi İbrahim Şener tarafından yapılmıştır.

İbrahim Şener’in Türkçe çevirisini yaptığı Frank Thilly’nin Felsefeye Yolculuk kitabının sayfa sayısı 277’dir.

Felsefe profesörü Frank Thilly’nin bu kitabı yayınlandığı tarihten itibaren, başvuru kaynağı ve metin olarak azalmayan popülerliğini sürdürmektedir. Profesör Thilly’nin çalışmaları, çıkış noktası, kapsamı ve izlenen belirli nitelikler açısından geçerliliğini devam ettiriyor.

Bunun temel nedenlerinden biri onun felsefe tarihi konusuna yaklaşımının, nesnel ve tarafsız bir tutum içinde gerçekleşmesidir. O, tarihsel gelişim konusunda dogmatik yorumlamalardan uzak durmuştur. Profesör Thilly, felsefecilere kendilerini anlatmaları için olanak tanımıştır ve onun bir dizge olarak oluşturduğu bilgiler şimdiye dek en az eleştiri alan çalışmalar olmuştur.

Frank Thilly’in Felsefeye Yolculuk kitabının alıntılar:

Çağdaş tarihçilerin karşı karşıya kaldıkları en büyük zorluk doğal olarak, olayları tarafsız bir bakış açısıyla değerlendirebilmektir.

Profesör Thilly’nin iki temel yargısı Düşüncelik ve Usçuluktur.Felsefeye Yolculuk Frank Thilly

Thilly, Hegel’in felsefe tarihi diyalektiği kolaycılığına kapılmayarak, tarihsel gelişimin içindeki içsel mantığı ortaya koymaktadır.

Thilly’nin, felsefecileri çağdaş dönem düzenlemesi içinde akımlar içine yerleştirmesi, onun bu konudaki yetenek ve deneyimini ortaya koymaktadır.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺