Fatih Onaydın Kimdir

Yazar Fatih Onaydın’ın Kendi İfadesi İle Biyografisi:

Ben Fatih Onaydın, 14 Nisan 1987 yılında Eskişehir/ Merkez’ de doğdum. Hızla geride kalan bebeklik ve çocukluk yıllarından sonra, yaşamın ilk getirisi olan öğrenim hayatıma Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda başladım. Ardından Fatih Sultan Mehmet Orta Okulu’nda orta öğretim hayatımı tamamlayarak, Süleyman Çakır Lisesinde bir yetişkin olarak okumaya devam ettim.

Lise yıllarımda okulun yanı sıra süregelen bir de spor hayatım oldu. Demir Spor bünyesinde önceleri uzun ve kısa mesafe koşucusu olarak başladığım spor hayatım sırıkla yüksek atlama dalında başarılı olacağım kanaatiyle yapılan alan değişikliğiyle devam etti. Bu süreçte beklentileri boşa çıkarmamaya özen göstererek birkaç madalya kazanarak başarılara imza attım. Bunlar arasında B/ Gençler Klasmanında Eskişehir 2003 yılı üçüncülüğü, 2004 yılı ikinciliği ve Türkiye Dördüncülüğü bulunmaktadır.

Trajik komik bir şekilde, lise bitimine denk gelen sakatlıklardan ötürü spor hayatım da sonlandı. Böylece halen içinde bulunduğum Sanat Öğretiminin ilk tohumları atıldı.

2007 yılının baharı Anadolu Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği sınavlarını geçerek üniversite hayatıma başladım. 2011 yılında buradaki öğrenimimi tamamlayarak 2012 yılında ‘’Espas’’ isimli bir atölye açıp iki yıl boyunca üniversiteye birçok öğrenci kazandırdım.

Tüm bunların yanında 2008 yılından bu yana amatör olarak devam eden yazarlık tecrübelerim oldu. Bu konuda kimi yerel ve ulusal dergilerde( Fayrap, Mahzen, Gölge) öykü ve şiirlerime yer bulabildim. Fatih Onaydin resim KimdirBu süreçte TBD’nin düzenlediği bilimkurgu öykü yarışmasında üçüncülükle derecelendirildim. Böylelikle yazmak üzerine kararlılığımı koruyarak iki roman yazdım.

Şuan Dumlupınar Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünde Yüksek Lisansımı yapmakta ve günün birinde yazdıkları çoğu kişiyi olumlu etkileyen bir yazar olabilmek için çaba sarf etmekteyim.

Fatih Onaydın’ın Kitapları:

Hayalet Tren

3.75/5 (20)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺