Fargo 1. Sezon Replikleri

Fargo Dizisinin En Güzel Replikleri, Fargo Dizisinin En Güzel Sözleri, Fargo Dizisinin Oyuncuları, Fargo Dizisinin Karakterleri, Fargo Dizisinin Konusu Nedir, Fargo Dizisi Gerçek Midir, Fargo Dizisi Gerçek Hayattan Mı Uyarlanmıştır, Fargo Dizisi Martin Freeman Replikleri, Fargo Dizisi Lester Nygaard Replikleri, Fargo Dizisi Lorne Malvo Replikleri, Fargo Dizisi Lorne Malvo Sözleri, Fargo Dizisi Billy Bob Thornton Sözleri, Billy Bob Thornton Replikleri, Fargo Dizisi Martin Freeman Sözleri, Fargo Dizisi Lester Nygaard Sözleri.

Filmin başında vurgulanan ‘’ Bu gerçek bir hikâyedir. Bu filmde anlatılan olaylar 2006 ‘da Minnesota’da yaşanmıştır. Geride kalanların isteği doğrultusunda isimler değiştirilmiştir. Ölenlere saygıdan dolayı, diğer her şey gerçekleştiği gibi anlatılmıştır.” İbaresi yer almasına rağmen aslında bir kurgudur.

Joel Coen ve Ethan Coen yapımcılığını, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği 1996 yapımı ”Fargo” adlı filmde yine gerçek olaylara dayanmaktadır vurgusu yapılmaktadır. Coen kardeşlerden Joel Coen’e göre; Gerçeğe bağlılık ile çok ilgilenmedik. Temel olaylar gerçek vakalara dayanıyor ama karakterler tamamıyla kurgulandı. Eğer seyirci bir şeyin gerçek olaylara dayandığına inanırsa, aksi takdirde kabullenmeyeceği şeyleri yapabilmeye başlarsınız. Bu cinayetler, Minnesota’da olmasa bile, gerçekten işlenmiştir.

Amerikalı oyuncu Billy Bob Thornton’un müthiş bir performans sergilediği filmde canlandırdığı karakterin ismi Lorne Malvo’dur. ‘’Hobbit: Beklenmedik Yolculuk’’ ve ‘’Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları’’ adlı filmlerde canlandırdığı Bilbo karakteri ile tanıdığımız Martin Freeman ise Fargo dizisinde Lester Nygaard karakterini, Lester Nygaard’ın eşi olan Pearl Nygaard karakterini Kelly Holden Bashar canlandırmaktadır.

Fargo dizisinin sevimli bayan polisi Molly Solverson’u ise Allison Tolman,  Molly Solverson’un babası olan Lou Solverson’u ise Keith Carradine oynamaktadır.

Stavros Milos karakterini Oliver Platt, Don Chumph karakterini Glenn Howerton, Sam Hess karakterini Kevin O’Grady, Sam Hess’in eşi olan Gina Hess karakterini Kate Walsh, Gus Grimly karakterini Colin Hanks, Martin Freeman’ın canlandırdığı Lester Nygaard karakterinin kardeşi olan Chaz Nygaard’ı Joshua Close, sağır bir kiralık katil olan Mr. Wrench karakterini Russell Harvard, Mr. Wrench arkadaşı olan diğer kiralık katil rolündeki Mr. Numbers karakterini Adam Goldberg, Gus Grimly’in küçük kızı Greta Grimly’i ise Joey King canlandırmaktadır.

Filmin konusu gelince; Sıradan kendi halinde Lester Nygaard’ın Lorne Malvo adındaki bir adamla karşılaması sonucu başına gelen ilginç olaylar yer almaktadır.

Müthiş kurgulanmış Fargo dizisinden replikler:

Lorne Malvo: İnsan gözünün renkler içinde en çok yeşilin tonlarını ayırt edebildiğini biliyor muydun?
Gus Grimly: Ne?
Lorne Malvo: Dedim ki; İnsan gözünün renkler içinde en çok yeşilin tonlarını ayırt edebildiğini biliyor muydun? Sorum şu: Neden?
Gus Grimly: Hayır, hayır bir dakika şimdi.
Lorne Malvo: Benim sorumun cevabını bulduğunda kendi sorunun cevabını da bulmuş olacaksın.

Lorne Malvo: İyi akşamlar memur bey?
Gus Grimly: İyi akşamlar. Ehliyet ve ruhsat lüften.
Lorne Malvo: O şekilde de yapabiliriz. Evraklarımı istersin. Benim arabam olmadığını ödünç aldığımı söylerim ve gerisi meçhul. Böyle yapabiliriz. Veya arabana binip devam edebilirsin.
Gus Grimly: Neden yapayım bunu?
Lorne Malvo: Çünkü bazı yollara girmemelisin. Çünkü haritalarda ”Burada ejderhalar var.” yazardı. Artık yazmıyor. Ama yazmaması ejderha olmadığı anlamına gelmez.

Lorne Malvo: Yorum için hazır mısın? Aptalın tekisin. İyi haberse ben devralıyorum.
Don Chumph: Neyi devralıyorsun?
Lorne Malvo: Şantajı.

Sam Hess: Yardımcı olabilir miyim?
Lorne Malvo: Sam Hess?
Sam Hess: Kim bilmek istiyor?
Lorne Malvo: Ben
Sam Hess: Buraya iki nedenden ötürü gelinir dostum; ya sana tır lazımdır, ya da tır şoförüsündür. Tır şoförü müsün?
Lorne Malvo: Oğullarınızla konuşuyordum. Küçük olan biraz kalın kafalı gibi.
Sam Hess: Ne dedin sen?
Lorne Malvo: IQ’su düşük sanki, diyorum. Kontrol ettirdiniz mi?

Lester Nygaard: Evet demedim.
Lorne Malvo: Hayır da demedin.
Pearl Nygaard: Ama sen erkek değilsin Lester. Yarım erkek bile değilsin.

Gus Grimly: İnsan gözü neden en çok yeşilin tonlarını ayırt eder gibi bir şeydi?
Molly Solverson: Yırtıcılar yüzünden… Önceden maymunduk değil mi? Ve ormanda her şey yeşildir. Panter ve ayı gibi şeylere av olmamak için onları ayırt etmemiz lazımdı. Hani çimen ve ağaç gibi şeylerden.

Lorne Malvo: Tek bir kelime evet ya da hayır.

Pearl Nygaard: Yanlış Nygaard’la evlenmişim galiba.fargo dizi replikleri

Mr. Numbers: Bu şehirde kütüphane yok. Niye bu şehirde kütüphane yok?

Lorne Malvo: Bir keresinde biri bana hakaret etmişti. Benzin deposuna iş.dim ben de. Araba bir daha düzgün gitmedi.

Stavros Milos: Aziz Lawrance. Sert kişilerin koruyucu azizi. Romalılar tarafından canlı canlı gömülmüş. Ne demiş biliyor musun? ”Çevirin beni bu tarafım iflas etti.” Aziz diye buna denir.

Lorne Malvo: Hayvan Krallığında aziz yoktur. Sadece kahvaltı ve akşam yemeği vardır.

3.81/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺