Faik Kurdoğlu Sözleri

Faik Kurdoglu SozleriFaik Kurdoğlu’nun Söylediği Sözler, Faik Kurdoğlu’nun Resimleri, Faik Kurdoğlu’nun Atatürk Hakkındaki Sözleri, Faik Kurdoğlu’nun Ziraat Hakkındaki Sözleri, Faik Kurdoğlu’nun Tarım Hakkındaki Sözleri, Faik Kurdoğlu’nun Söylemiş Olduğu Sözler, Faik Kurdoğlu’nun Tarım İle İlgili Sözleri, Faik Kurdoğlu’nun Tarım Sözleri.

Tarım Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yapmış Faik Kurdoğlu’nun bazı sözleri:

Atatürk çiftlik sahasında bizlere ve memleket çiftçisine en hakiki, en iyi yolu göstermişlerdir. Bu çiftlikler realist düşüncelerden doğmuş, bu memleket için hakiki numune çiftlikleridir. Yalnız milli değil, beynelmilel ölçüde kıymette eserlerdir. Mevcut vasıta ve şartlarda sebat, sistem ve teknikle vücuda getirilmiş abidelerdir. Maddi kıymetleri 4,5 milyona yaklaşır. Manevi bakımdan okul ve model olarak ülkü olarak kıymetlerinin ölçüsü yoktur. Atatürk her sahada ve her işte en büyük kıymet ve hakikat şahikasıdır. Atatürk’ün ziraat için söylediklerinin ve filende yaptıklarının eşine dünya tarihinde rastlanmaz. Atatürk her sahada, her işte ve her fikirde yüce liderdir. Ona bin minnet ve şükran.

Sevgili kardeşlerim, Büyük Harbi böylece Türk çocuğunun bir damla kanını, tırnağının ucunu muvakkat aldatıcı menfaatlere feda etmeyerek geçirdik. Ey yaslı ana ey yaslı baba dedem, amcalar, 20-30 yaşında aslan gibi çocuklarınızı dizinizin dibinde aslanlar gibi büyütmüş ana babalar, cumhuriyetten önce görülmüş müdür? Yemen, Balkan, Arabistan çöllerinden bir avuç toprak alınız; mezarının nerede olduğunu bilmediğimiz babalarımızın, amcalarımızın, dedelerimizin ruhunu kokusunu mutlaka bulmaz mısınız? Bu karşı parti liderlerinin dediği gibi bu cihan harbinde de bunu mu yapmalıydık?

3.57/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺