Esra Erol Sözleri

Sunuculuğunu Yaptığı Evlilik Programları İle Tanıdığımız Sunucu ve Oyuncu Esra Erol‘un Söylediği Sözler.

12 Mayıs 1982 tarihli İstanbul doğumlu Esra Erol; Turkuaz, Esra Erol’la Dest-i İzdivaç, Esra Erol’la İzdivaç, Esra Erol’la, Esra Erol’da programlarının sunuculuğunu yapmış ve Kalp Gözü Cennet Mahallesi, Başkan, Tuzak, Kanal-İ-Zasyon, Kamerayla İzdivaç, Yalan Dünya adlı dizi, filmlerde rol almıştır.

Esra Erol‘un sözleri:

Siz ünlülerin magazinini yapıyorsunuz, ben halkın magazinini yapıyorum. Bakıyorsunuz, çok ünlü bir çift ayrıldığında kadın milyon dolarlık nafaka talebinde bulunuyor. Ya da evliyken aldatıyor. Ya da evlenirken şunları istiyor… Bir kapalı kapı ardında konuşulanlar var. Bir de bunun ekran önündeki hali var. Sokakta da böyle. Tanıdığım bütün bekârlar evlenmek istiyor. Fakat evlenmek isterken kendilerine uygun birini arıyorlar.

Bizde yaş diye bir şey yok. Kimseyi ayırmıyoruz. Ama artık belli bir yaşın üzerindekileri almıyoruz. Bir, iki adayımız var 70-75’li yaşlarda. Onun dışında artık almıyoruz. Eğer alacak olursak da, programa gelmek için çok ısrar edenler oluyor. Evlatları telefon açıyor; nolur bir hafta al, ağırla. Biz dırdırından bıktık. Söylenmesinden bıktık. Yani çocuklarla danışıklı dövüş yapıyoruz. Yani amcayı gerçekten idare ediyoruz. Sonra diyoruz ki; bak görüyor musun, senin de kısmetin kapalıymış diyoruz. Öyle gönderiyoruz.

İnsanlar daha mı zor iletişim kuruyor artık? Kimse kartını açık oynamıyor. Herkes kendini farklı gösteriyor, düşüncelerini saklıyor. Büyük bir güven problemi var. Oysa internet sitesinden tanıştığın birine ne kadar güvenebilirsin ki? Bizim programda en azından müdahale şansı var, birileri programa telefonla bağlanabiliyor. Yani sırlar gizli kalmıyor.

Sessiz Kadınlar, ikinci kitabım. İlk kitabım Kara Duvak’tı. Programa katılan kadınlardan 15’inin hikâyesini anlatıyordum. Sessiz Kadınlar’da 13 kadın var. Yaşadıkları şiddet, aileleriyle ilişkileri, evlilikleri, hüzünleri, çocuk bedenleriyle anne olmaları… Hikâyelerinin neredeyse aynı olması çok çarpıcı. Farklı şehirlerden, farklı kökenlerden kadınlar ama aynı şeyleri yaşamışlar. Tek istedikleri bir çıkış yolu bulabilmek.

Bakmayın aklımda o kadar gereksiz bilgi var ki, bazen çöp kutusu olsa da beynimdeki tüm gereksiz bilgileri çöp kutusuna atsam diyorum. Arada ekiptekiler bana ‘Manyaksın sen’ diyor. Mesela programa yıllar önce katılan biri telefonla bağlanıyor, tüm ekip unutmuş. Ben sohbet etmeye başlayınca birden ‘Siz önceden de katılmış mıydınız? O gün üzerinizde mavi kazak vardı değil mi?’ filan diyorum. Normal hayatımda da yanımdaki insanlara sürekli ismini soruyorum.

Benim birtakım itikatlarım var ve ben alkol kullanmam. Ama kocam da babam da alkol tüketir. Ve ben onların alkol tükettiği yerde olmaktan da gocunmam, rahatsız olmam. Her şeyi alkole bağlamak insanın zaafıdır. Protein de fazla almayın o da zararlı.Esra Erol Sozleri

Öyle çiçekli, şiirli bir ilişkimiz de yok. Çok sahici bir ilişkimiz var bizim. 8 yıldır birlikteyiz, 15 dakika birbirimize sarılarak uyuduğumuzu hatırlamam. İkimiz de özgürlüğümüze ve rahatımıza düşkünüz. Yapaylık bizi bozar… Eşi Ali Özbir için.

O benim için Kürt İdris’in oğlu değil, sadece Ali. Hatta başlangıçta arkadaşları Özbir diyordu, anlamıyordum. Bir arkadaşımız bizi bir araya getirdi. Uzun süre msn’de yazıştık. İlişkimiz 2005’te başladı. İşin kötüsü, bir şekilde Ali sürekli benden kaçıyordu… Eşi Ali Özbir için.

3.6/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.