Esma Zikri-Arif Arslan

İsimlerin Ebced Hesabına Göre Esmaları İle İlgili Birçok Güzel Faydalı Bilgi İçeren Bir Kitap.

Dr. Arif Arslan’ın Esma Zikri kitabı Sena Yayınları etiketi ile raflarda yerini almıştır.

Sena Yayınları’ndan dördüncü baskısı 2013 yılında çıkan Dr. Arif Arslan’ın Esma Zikri kitabı 400 sayfadan oluşmaktadır.

Allah’ın her biri sonsuz sırlar taşıyan isimleri, aynı zamanda kullarının ona yöneldiği birer kapı mahiyetindedir. Farklı ihtiyaçlar içindeki insanlar, o derdinin devası olan ismi zikrederek Allah’a halini arz eder.

Allah (c.c.) bizlere bu konuda şöyle buyurmaktadır: ‘’Esmâü’l Hüsna’ları bilin, zikredin, okuyun ve manalarını öğrenin.’’

Allah’ı tanıma ve anlama açısından bizlere önemli ipuçları veren Esmâü’l Hüsna’nın birçok faydaları vardır.

‘’Esmâ Zikri’’nde ismizin Esmâsını ve ebced değerini bulacak, bu Esmâlarla Yüce yaratıcıya zikir ve duâlarla yaklaşarak, yaşamınızda birçok manevi huzur ve mutlulukları keşfedeceksiniz.

Dr. Arif Arslan’ın Esma Zikri kitabından alıntılar:

Sizlerden gelen yoğun istek ve ihtiyaç üzerine bu çalışmayı yapmak zorunda kaldık. Mübalağa etmiyoruz, resmen öyle oldu. Ancak iyi ki de zorladınız… Çünkü bu, gerçekten bir ihtiyaçtı. Daha doğrusu ihtiyaç haline geldi veya dikkatli okurlarımız tarafından getirildi.

Peki, neden bir ihtiyaçtı veya nasıl bir ihtiyaç oldu?

Şundan dolayı ki, biz insanlara esma okumayı ve onu günlük hayata sokmayı başarabileceğimizi sanmıyorduk. Ancak biz hiç farkına varmadan ve haberimiz olmadan, kendisini milyonlarca dille zikrettirmek isteyen; mü’min kulunun sesinden, soluğundan ve onun yalvarıp yakarmasını duyup dinlemekten hoşlanan, müminlere karşı Rauf, Rahim ve Şefik olan yüceler yücesi Rabbimizin sevk etmesiyle başarmışız. Bunu açıkça gördük, çok şükür!

”Farkına varmadan ve haberimiz olmadan” dedik, çünkü gerçekten öyle oldu. Bendeniz ”Allah’ın İsimlerinin Sırları” kitabını yazarken hiç böyle bir beklenti içinde değildim.Esma Zikri Arif Arslan

Esma Okumaya Geçmeden Önce

Esma okumalarına başlamadan önce abdestli olmak, kıbleye karşı dönerek oturup okumak daha uygun olur ve daha etkilidir. Keza, herhangi bir başka varlıkla karşılaşmamak için 51 Besmele-i Şerife veya ”Yasin-i Şerif” suresinin 9. Ayeti olan aşağıdaki ayetle korunmayı niyet ederek verilen miktarda okuyup Allah’a sığınarak korunabilirsiniz.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.