Esaretin Bedeli Replikleri

IMDB Göre Gelmiş Geçmiş En İyi Film Hangisidir, The Shawshank Redemption Esaretin Bedeli Filmi Unutulmaz Replikleri, Esaretin Bedeli Filmi Hangi Romandan Kitaptan Uyarlanmıştır, IMDB Göre Tüm Zamanların En İyi Filmi Hangisidir, Esaretin Bedeli Filmi Kaç Ödül Almıştır, Esaretin Bedeli Filminin Oyuncuları Kimlerdir, Esaretin Bedeli Filminin Yönetmeni Kimdir, Esaretin Bedeli Filmi Andy Dufresne Replikleri Sözleri, Esaretin Bedeli Filmi Resimli Replikleri, Esaretin Bedeli Filmi Ellis Boyd Redding Replikleri Sözleri, Esaretin Bedeli Filmi, The Shawshank Redemption Filminin Konusu Nedir, Esaretin Bedeli Filminin Özeti, Esaretin Bedeli Filminin Konusu, Esaretin Bedeli Filminin Karakterleri Kimlerdir, Esaretin Bedeli Filminin Karakter Analizi, Esaretin Bedeli Filmi Andy Dufresne Kimdir, Esaretin Bedeli Filmi Ellis Boyd Redding Kimdir, Esaretin Bedeli Filminin Senaristi Kimdir, Esaretin Bedeli Filminin Senaryosu Kime Aittir, Esaretin Bedeli Filmi Kaç Yılında Çekilmiştir, Esaretin Bedeli Filmi Hakkında.

Stephen King’in Rita Hayworth ve Shawshank’in Kefareti adlı eserinden sinemaya uyarlanan orijinal adı The Shawshank Redemption olan Esaretin Bedeli filminin yönetmeni Frank Darabont’tur.

Esaretin Bedeli filmi IMDB sitesinde 10 üzerinden 9,2 puan aldı ve gelmiş geçmiş en iyi filmdir.

Esaretin Bedeli filminin senaryosu yukarıda bahsettiğimiz gibi roman Stephen King’in romanından esinlenilmiştir. 1994 yapımı Amerikan dram filmi olan Esaretin Bedeli filmi birçok otorite tarafından da gelmiş geçmiş en iyi film olarak gösterilir.

Esaretin Bedeli filminin sinema uyarlamasını ise Frank Darabont yapmıştır.Esaretin Bedeli film Replikleri

Esaretin Bedeli Filminin Oyuncuları: Morgan Freeman, Tim Robbins, Bob Gunton, William Sadler, Gil Bellows, Clancy Brown, Mark Rolston, James Whitmore, Jeffrey DeMunn, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, Brian Libby, David Proval, Joseph Ragno, Jude Ciccolella

Esaretin Bedeli Filminin Karakterleri Kim Kimi Oynuyor: Andy Dufresne karakterini Tim Robbins, Ellis Boyd Redding ya da kısaca Red karakterini Morgan Freeman, Warden Norton karakterini Bob Gunton, Heywood karakterini William Sadler, Kaptan Hadley karakterini Clancy Brown, Tommy karakterini Gil Bellows, Bogs Diamond karakterini Mark Rolston, Brooks Hatlen karakterini James Whitmore canlandırmıştır.

Esaretin Bedeli Filminin Konusu: Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. Esaretin Bedeli filminde haksız yere hapishaneye gönderilen Andy Dufresne’nin hikayesi anlatılmaktadır.

Oscar Ödüllerinden Hiçbirini Alamadı Fakat Dünyanın En İyi Film Oldu.

Esaretin Bedeli filmi 1994 yılında aralarında en iyi film adaylığı dâhil 7 dalda Oscar’a aday gösterildi. Fakat en iyi film ödülüne başrolünde Tom Hanks’in oynadığı Forrest Gump adlı film layık görüldü. Ancak Esaretin Bedeli filmine en büyük ödülü seyirciler vermiştir.  Esaretin Bedeli filmi IMDB sıralamasında gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında birinci sırada yer almıştır.

Esaretin Bedeli filminden en güzel replikler:

Andy Dufresne: Adım Andy Dufresne.
Red: Karısını öldüren bankacı mı? Neden yaptın?
Andy Dufresne: Madem sordun, ben yapmadım.
Red: Hemen adapte olmuşsun. Burada herkes masumdur. Hey Heywood neden buradasın?
Heywood: Ben masumum. Beni avukat düzdü.

Sen de buradaki herkes gibi suçsuz musun Red?

Burada herkes masumdur. Bunu biliyor muydun?

Müzik buradaydı yani içimde. Müziğin güzelliği budur. Bunu sizden alamazlar. Hiç müzik için böyle şeyler hissetmemiş miydiniz?

Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez.

Hafızası olmadığını söylerler. Hayatımın geri kalanını yaşamak istediğim yer burası. Hiç hafızası olmayan sıcak bir yer.

Shawshank’de ki tek suçluyum.

Kurtuluş incilin içinde.

Umut tehlikelidir. Umut bir insanı deli edebilir. Bu iyi değildir.

Biliyor musun Red. Asıl garip olan; ben dışarıdayken dürüst biriydim. Sahtekâr olmak için hapse girdim.

Ya yaşamakla uğraşacaksın ya da ölmekle.

Umarım arkadaşımın elini sıkabilirim, umarım pasifik düşlerimde olduğu kadar mavidir.Esaretin Bedeli en guzel resimli Replikleri

İki şeye inanıyorum: Disiplin ve İncil. Burada, her ikisini de alacaksınız. Tanrı’ya güvenin. K.çlarınız bana ait. Shawshank’a hoş geldiniz.

Sadece iş arkadaşlarım için üçer bira isteyeceğim.

Hala o iki İtalyan bayanın ne söylediği hakkında fikrim yok. Doğrusunu isterseniz, bilmek de istemiyorum. Bazı şeylerin söylenmemesi daha iyidir. Söyledikleri şeyin, kelimelerin ifade edemeyeceği kadar güzel ve kalbinizi sızlatacak kadar duygulu bir şey olduğunu düşünmek istiyorum.

3.96/5 (164)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺