Erdal Demirkıran Sözleri

Erdal Demirkıran’ın En Güzel Sözleri, Erdal Demirkıran’ın Özlü Sözleri, Erdal Demirkıran’ın Kitap Alıntıları, Erdal Demirkıran’ın Kitap Sözleri, Erdal Demirkıran’ın Şiirleri, Erdal Demirkıran’ın Anlamlı Sözleri, Erdal Demirkıran’ın Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç Sözleri.

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç adlı kitabın yazarı Erdal Demirkıran’ın sözleri:

Aklı başında olan hiçbir insan ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz. Öyleyse az uyu ve hiç merak etme; asla bu sebepten ölmezsin. En fazla uyuyakalırsın.

Bir yerlerde mucize arama ya da bekleme! Eğer bakmasını bilirsen mucizeden başka bir şey göremezsin.

Boş işlerle zaman öldür. Bu bölümde hiç zorlanmayacaksın!! Her zaman yaptıklarını yapmaya devam etmen yeterlidir.

Bütün hayatı başkalarının istediği gibi yaşadı adam. Son nefeste fark etti: Ölümü, kendi bildiği gibi olacaktı; tıpkı doğumu gibi.

Dün için pişman olma! Yarın için asla kaygılanma! Bugünü yaşa! Sadece bugünü yaşa! Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa! Unutma ki yarın bugüne dün diyeceksin, tıpkı dün bugün için yarın dediğin gibi.

Aldığın nefesin hakkı veren, hayat için mücadele eden, alın teri ile ekmek parasını taştan çıkaranlara selam olsun.

Aynen devam et; yat uyu zorlama kendini dünyayı sen mi kurtaracaksın sanki.

Ben akar coşar, dolar taşar, okyanus olur karşına çıkarım; sen testin kadar alırsın benden ve nefesin kadar dalarsın derinlerime. Olay özetle ve aslında sadece budur işte.

Gereksiz insanlarla aynı havayı solumaktan, olur olmaz şeyler yüzünden tartışıp vakit öldürmekten men et kendini. Efendi gibi kır dizlerini ve tek tek çökert bütün yanlışlarını.

Geri vites yapmaz kadın erkekten bekler.

Hayatı kolaylaştırmak için icat ettiğimiz teknolojiyi bir gün yaşamak için yok etme zorunda kalacağız.

Kadın, dağları delene âşık olur ama eve su getirenle evlenir.

Kendini çaresiz hissedip, zirveye çıkmak istiyorsan, her zaman tek çare olarak kendini gör. Birilerine güvenmek yerine, önce kendine güven. Bir karar vereceğin zaman elli insana danışıp kendine hiç danışmıyorsan sorun var demektir. Unutma! Çare sensin. O işi senden başkası çözemez. Haydi, şimdi çözmede görelim.

Kendini Kurtaracak Tek Kişi ‘Sensin’. Sana senden başka kimse çare olamaz. Yapamazsın, başaramazsın diyenlere inat, yumruğunu masaya vur ve ‘Ayağa Kalk.’

Sana ‘Zengin olma!’ diyen yok! En zengin ol hatta. Ancak yatan dairelerin, boş duran arsaların, hiç kimsenin işine yaramadan bankalarda yatan milyonların değil; insanlara ekmek olan, aş olan, fayda olan fabrikaların olsun, kısacası işe yarayan işin gücün olsun.

Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa; git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın…

Size bir sır vereyim mi? Aslında ötmem için güle bile ihtiyacım yok benim. O işin bahanesi. Ben bülbülüm. Gül olsa da öterim olmasa da.

Herkes aynıdır aslında; kürsüdekinin tek farkı bunu herkesten önce anlamış olmasıdır.

İnsan isterse atomu da parçalar, güneşe de çıkar.

Şeytan uyuyakaldı bir gün. Rüzgâr sert esti. Üç tüy düştü şeytandan dünyaya. Biri paraya yapıştı, diğeri mevkiye, öteki de ihtirasa. Ve o günden sonra hiçbir iş yapmadı şeytan.Erdal Demirkiran Sozleri

Şimdi çık kendi dağına, ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok! O dağ sadece senin. Ayağını basmadığın hiçbir yer kalmasın. Her yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına. Ağaçlarla yeşile boya.

Tek gerçek çalışmak; gerisi yalan!

Unutma, kendini reddetsen bile hep orada olacaksın, varsın, işte oradasın. Kendinden kaçamazsın. Nereye gidersen git, o aynadaki seninle gelecek, ona sahip çık, yalnız bırakma onu yabanda.

4.06/5 (68)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.