En Güzel Aşk Sözleri

Aşk kalbimize atılan bir sevgi tohumudur. Sevmek, âşık olmak bize dünyayı daha bir farklı gösterir. Aşk kendiliğinden oluşan bazen gözyaşları ile beslenen insanın içinde bir umut, bir beklenti, bir heyecandır. Âşık olmak, karşılıklı ise dünyada başımıza gelen en güzel şeylerden biridir. Aşkımızı karşımızdakine anlatmak için bazen internette güzel bir aşk mesajı, facebookta aşk sözleri, kitaplarda en güzel aşk alıntıları, özlü aşk sözleri, en güzel aşk sözleri bakarız.

Güzel bir kitap alıntısı; bazen aşkımızı çok güzel bir şekilde anlatabilir. Bazen ise aşkımızı anlatmaya kelimeler yetmez. Aşkı, sevgiyi, sevmeyi anlatmak kelimelere sığmaz çoğu zaman. Ama bir özlü aşk sözü, güzel bir sevgi sözü, güzel bir kitap sözü veya kitap alıntısı aşkı, aşkımıza anlatmak için bir vesile olur.

Aşkı aşkımıza anlatmak için en güzel aşk sözleri:

Yedi ayrı iklimden yedi çeşit arı getirseler yedi çeşit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz.

Aşk, gülü dikeniyle avuçlamak; ama kanayan ellerin hesabını gülden sormamaktır!

Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız çiziyorum. Seni ne kadar mı özledim? Artık kalbimde bir gökyüzüm var. Çünkü seni seviyorum.

Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı.

Sen seni özleyenlerin özleminden habersiz özlenmektesin sen var ya sen özlenenlerin içinde en çok özlenensin.

Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca âşık olup seni düşündüm.

Düşmezse düşmesin yakamızdan ölüm bizimde dünyamızda sabah olacak gülüm gülüşüne bir kurşun sıksa da ölüm unutma umuda kurşun işlemez gülüm.

Eğer aşkta güzel bir an varsa oda başkalarını baştan çıkartan o yüreğin benim için kan ağladığı zamandır.

Sen, sen ol kelimelere fazla takılma. Aşk diyarında dil zaten hükmünü yitirir. Aşık dilsiz olur.

Tek başıma değilim ben ve ümitsiz aşkım var.

Ben seni unutmak için sevseydim sana olan tutkunluğumu kalbime değil günesin çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

Aşk önce kanatlar verir uçmayı öğretir sonrada birini kırar, düşmeyi kendin öğrenirsin!

Seni sevdiğim kadar ibadet etseydim; Cennette köşküm olurdu.

Aşk, sevenlerin hayali olurken sevmeyenlerin oyuncağı oldu.

Sokakta bir kız gördüm takıldı gözlerim gözlerine, Aşığım zannetti beni kendine, Hâlbuki ne bilsin, benziyordu gözleri gözlerine.

Bir aşkın mükemmel olmasına gerek yok, karşılıklı olsun yeter.

Alıp kırsalar kalemimi kanımla yazarım seni sevdiğimi!

Bir gül olmak isterdim! Neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bir daha oradan çıkmamak için?

Bir gün bir sevda çalar kapınızı. Şaşırırsınız, beklemiyorsunuzdur. Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmışsınızdır. Ancak, bu sevgi aşktan öte olarak yerini alır gözlerinizden kalbinize!

Bir yudum mutluluk peşinden koşuyorum. Ne olacak halim bilmiyorum. Sevmişim seni bir kere, doyamadan gidiyorum.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bilki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Böyle basit bir dünyada sen benim için çok özelsin.

Aşkın ne demek olduğunu bilen tek insansın. Seni bu yüzden seviyorum.

Bir gülüşüne bu hayatımı feda ederim.

Balıkların sevgisini bilir misin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende şimdi sana dokunamıyorum çünkü sen hep yüreğimdesin.

Eğer dünyada Aşk olmasaydı; Kimsede acıma, vicdan duygusu olmazdı.

Seni sevdiğim kadar yaşasaydım; Ölümsüzlüğün adını aşk koyardım.

Aşk bir su damlası olsaydı okyanusları, bir yaprak olsaydı bütün ormanları, bir yıldız olsaydı tüm kâinatı sana vermek isterdim. Ama sadece seni seven kalbimi verebiliyorum.

En büyük okyanusta bir su damlası olmak, uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak ama en önemlisi milyonlarca insanın içinden senin sevgilin olmak.

En sürekli aşk karşılığı olmayan aşktır.

Gökyüzündeki bütün yıldızları toplasan bir tek sen etmez, fakat bir tek sen hepsine bedelsin.

Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur.

Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek!

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

Hani insan ağlamak ister, Gözlerinden yaş gelmez! Hani gülmek ister, yürekten gülmez! Hani birini bekler o hiç gelmez! İşte o zaman ölmek isterde ecel gelmez!

Sen sahra çöllerinde bir gül olsan seni kurutmamak için gözyaşlarımla sulardım seni.

Her sabah otururum deniz kenarına, Dalgalı yine deniz, su alaca aydınlıkta. Yine düşündüm seni onca dert arasında. Çaresizliğim sen, hasretim sen, Sevdam da yine sensin sen. Çare değil bilirim gözyaşlarım, çare değil hep seni beklemek. Olsun yine de ben beklerim.

Her yağmur damlası seni seviyorum demek olsaydı her yeri sel götürürdü.

Eller bana kalpsizsin diyorlar, doğru çünkü kalbimin sende olduğunu bilmiyorlar!

Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır. Bir de aşk vardır seni anlatır.

Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkânsız gelir ya insana, imkânsız olduğun için tutkunum sana

Ne insanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler. Hepsi göklerdeydi parlıyordu ama ben seni güneşi seçtim. Bir güneş için binlerce yıldızdan vazgeçtim.

Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi. Her şeyi öğrendim de yalnız seni unutmayı öğrenemedim.

Hayatta üç şeyi sevdim. Seni, Kalbimi, Ümit Etmeyi. Seni sevdim; sensin diye. Kalbimi sevdim; seni sevdi diye. Ümit etmeyi sevdim; belki seversin diye.

Rüzgârın kemanini çaldığı ve damlaların pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun.

Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakipti. Çünkü sen benim için daima tektin.

Mürekkepten denizler, kâğıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!

Nasıl doldurduysan hayatımı varlığınla, Ben de yazmak isterim adımı defalarca Dudaklarımla dudaklarına.

Sen gözlerimde bir damla yaş olsaydın seni kaybetmemek için ömür boyu ağlamazdım!

İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüpte kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar.

Zira her ne kadar başkaları aksini iddia etse de aşk dediğin bugün var yarın yok cici bir histen ibaret değildir.

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın!

Yapraklar sararıp düşerken yere, o güzel gözlerini çevir göklere. Her gün istemem, yılda bir kere, adımı anmayı sakın unutma.

Yatağını gül yapraklarıyla süsledim, üzerini ay ışığıyla örttüm. Tüm kâbusları ben aldım, bu gece tatlı rüyalar senin olsun.

Gülüşün aklıma takılmışken vazgeçebilir miyim senden?

3.37/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.