En Çok Beni Sev-Julia Quinn

RITA 2001 En İyi Uzun Tarihi Roman Finalisti En Çok Beni Sev Romanı Artık Türkçe.

Bridgertons Serisinin ikinci kitabı olan özgün Adı The Viscount Who Loved Me Türkçeye ise En Çok Beni Sev olarak çevrilen kitabın yazarı Julia Quinn’dir.

Julia Quinn’in En Çok Beni Sev romanı romantik kurgu ödülü türünde ödüller veren RITA Ödüllerinde 2001 yılında En İyi Uzun Tarihi Roman Finalisti olmuştur.

Julia Quinn’in İngilizce adı The Viscount Who Loved Me olan En Çok Beni Sev romanının İngilizce baskısı 2000 yılında 384 sayfa olarak yayımlanmıştır.

Julia Quinn’in En Çok Beni Sev romanı 2011 yılında Epsilon Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Epsilon Yayınları’ndan çıkan Julia Quinn’in En Çok Beni Sev kitabının Türkçe çevirisini Ayşe Bekoğlu yapmıştır.

Ayşe Bekoğlu’nun Türkçe çevirisini yaptığı Julia Quinn’in En Çok Beni Sev romanı 416 sayfadan oluşmaktadır.

Yazarınız 1814’ün olaylarla dolu bir sezon olacağına inanıyor, özellikle de bugüne kadar evlenmeyi düşündüğüne dair hiçbir işarette bulunmayan, Londra’nın en gözde bekârı Anthony Bridgerton için.

Aslında neden evlensin ki? Söz konusu eksiksiz bir zampara gibi davranmak olduğunda, ondan daha iyisi bulunamaz…

LEYDİ WHISTLEDOWN’IN

CEMİYET GAZETESİ, NİSAN 1814

Ne var ki dedikoducu yazarımız bu defa yanılıyordu. Anthony Bridgerton sadece evlilik kararı kalmamış, bir eş adayı da seçmişti! Önündeki tek engel ise seçtiği kişinin ablası Kate Sheffield’dı kendisi Londra balolarının o güne dek gördüğü en baş belası kişiydi. Nüktedan ve entrikacı Kate, bir yandan bu izdivacı engellemek konusundaki kararlılığıyla Anthony’yi deli ederken, diğer yandan çapkın vikontun erotik rüyalarının başmisafiri oluyordu.

Genel inancın aksine Kate, zampara beylerin zamanla ıslah olup iyi birer koca olabileceklerine inanmıyordu ve Anthony Bridgerton da bu zamparaların arasında en ahlaksız olanıydı. Kate kız kardeşini korumaya kesin kararlıydı fakat kendi kalbinin korunmasızlığı yüzünden de endişe içerisindeydi. Ve Anthony’nin dudakları kendi dudaklarına değdiği anda, Kate ona karşı koyamayacağını anlayıp korkuya kapılmıştı..

Julia Quinn’in En Çok Beni Sev romanından alıntılar:

Öyle görünüyordu ki söyleyeceği hiçbir söz annesinin yüreğindeki yıkımı tamir edemeyecekti.

Anthony boğuk bir sesle, ‘’Anneciğim?’’ diyebildi. Yıllardır annesine böyle seslenmemişti.en cok beni sev julia quinn

Yüzlerindeki merhamet ifadesi… Ömrünün kalanında o yüzler Anthony’nin aklından çıkmayacaktı.

Hayat bir anda nasıl da tepetaklak olabiliyordu. Bir dakika her şey yolunda iken hemen sonra ikinci dakikada… Kolayca mahvoluyordu.

Genel inancın aksine Kate, zampara beylerin zamanla ıslah olup iyi birer koca olabileceklerine inanmıyordu ve Anthony Bridgerton da bu zamparaların arasında en ahlaksız olanıydı.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺