Elveda Berlin Replikleri

Dünyaca Ünlü Yönetmen Fatih Akın’ın 2016 Yılında Vizyona Giren Elveda Berlin Filmi Hakkında Bilgiler, Konusu, Özeti, Replikleri.

Hayat Varılacak Yer Değil, Yolculuğun Kendisidir.

Özgün adı Tschick olan Fatih Akın’ın Elveda Berlin filmi dram, komedi türünden bir filmdir. Goodbye Berlin ya da Türkçe adı ile Elveda Berlin filmi gençlik drama komedisi filmidir.

Elveda Berlin Filminin Yönetmeni Kimdir?

Elveda Berlin filminin yönetmeni Duvara Karşı filmi ile Altın Ayı ödülünü alan senarist, yapımcı ve yönetmen Fatih Akın’dır.

Elveda Berlin Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Fatih Akın’ın yönetmenliğini yaptığı Elveda Berlin filmi 30 Eylül 2016 tarihinde sinemalara geldi.

Elveda Berlin Filmi Hangi Romandan Sinema Uyarlanmıştır?

Alman yazar Wolfgang Herrndorfs’un Yokuş Aşağı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Wolfgang Herrndorfs’un Yokuş Aşağı kitabından sinemaya Elveda Berlin ismi ile uyarlanmıştır.

Elveda Berlin Filminin Senaryosu Kime Aittir, Senaristleri Kimlerdir?

Elveda Berlin filminin senaristliğini Hark Bohm ve Lars Hubrich yapmış olup Elveda Berlin filmi Wolfgang Herrndorf’un kitabından uyarlanmıştır.

Elveda Berlin Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Elveda Berlin filminin oyuncu kadrosunda; Tristan Göbel, Anand Batbileg, Nicole Mercedes Müller, Friederike Kempter, Alexander Scheer, Uwe Bohm, Marc Hosemann, Aniya Wendel, Kai Ivo Baulitz, Claudia Geisler-Bading, Anja Schneider, Udo Samel, Bella Bading, Max Kluge, Till Wonka rol almıştır.

Elveda Berlin Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Elveda Berlin filminde Maik Klingenberg karakterini Tristan Göbel, Tschick karakterini Anand Batbileg, Isa karakterini icole Mercedes Müller, Anwaltin karakterini Friederike Kempter, Richter karakterini Alexander Scheer, Vater Klingenberg karakterini Uwe Bohm, Tatjana Cosic karakterini Aniya Wendel, Friedemanns Mutter karakterini Claudia Geisler-Bading, Mutter Klingenberg karakterini Anja Schneider, Lehrer karakterini Udo Samel, Florentine karakterini Bella Bading, Hans karakterini Max Kluge canlandırmıştır.

Elveda Berlin Filminin Konusu Nedir?

Maik Klingenberg zengin bir ailenin çocuğudur. Maik Klingenberg Berlin’de yaşamaktadır. Maik’in annesi sorunları nedeni ile rehabilitasyon merkezine yatırılır. Ayrıca Maik’in babası asistanı ile iş gezisi bahanesi ile ortalarda yoktur.

Maik tek başına kalmıştır. Yazın ne kadar süre ile böyle tek başına geçeceğinden haberi yoktur. Evde tek bir başına kalan Maik, zamanını havuza girerek geçirir.

Maik’in okuluna Rus göçmeni Tschick adında bir biri gelir. Tschick bir araba ile Maik’in yayına gelir. Tschick ile Maik birlikte bir maceraya atılırlar. Beraber Berlin’i terk edip yola koyulurlar.

Elveda Berlin filminden en güzel replikler:

Annemi severim. Annem diğer anneler gibi değildir. Bol bol tenis oynar. Bir şişe votkayı içtikten sonra bile yerel bir
turnuvayı kazanmışlığı vardır.

Yeni bir öğrencimiz var. Adı ise Andrej Tschi. Tscha…
Tschick.

Yüzünde bant olan 14 yaşında birine benziyorsun.elveda-berlin-replikleri

Her benzin bittiğinde yeni bir araba çalamayız.

O şeyi çaldın mı yoksa?
Ödünç aldım. Geri vereceğim.
Hapse mi girmek istiyorsun?
14 yaşındayım. 15 yaşına kadar suçlayamazlar.

14 yaşında ceza ehliyetin var.
Ben 15 biliyordum.
– Hayır, 14.

2.47/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺