Elon Musk, Tesla, Spacex ve Muhteşem Geleceğin Peşinde-Ashlee Vance

Elon Musk Kimdir, Elon Musk Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İstiyorsanız Ashlee Vance’ın Elon Musk-Tesla Spacex Ve Muhteşem Geleceğin Peşinde Kitabını Kesinlikle Okumalısınız.

Ashlee Vance’ın kaleme aldığı Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde adlı eser Elon Musk hakkında birçok bilgiye yer vermektedir.

Ashlee Vance’ın Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde kitabı Buzdağı Yayınevi etiketi ile 2016 yılında yayımlandı.

Buzdağı Yayınevi tarafından yayımlanan Ashlee Vance’ın Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde kitabının sayfa sayısı 464 sayfadır.

New York Times Çok Satanlar #1

Amazon Yılın En İyi Kitabı

Wall Street Journal Yılın En İyi İş Dünyası Kitabı

Genişletilmiş ve Güncellenmiş Yeni Baskı

Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.

Elon Musk, X.com ve PayPal’in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 600 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,3 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars’a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD’deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity’nin en büyük ortağı ve başkanıdır.

Ashlee Vance, 300’e yakın insanla konuşarak ve Elon Musk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.

Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkûm olmaktan kurtarmaya adayan Elon Musk’ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran girişimci, mühendis, siyasetçi, eğitimci ve gençler için motivasyon kaynağı olacaktır.

Ashlee Vance’ın Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde Kitabına Yapılan Yorumlar:

‘’Kitabın sonlarına doğru herhangi bir okuyucu Steve Jobs ile Musk’ı kıyaslama ihtiyacı hissedecektir. Musk’a fırsat verin. Kimse onun gibi olamaz.’’ The New York Times

‘’Ashlee Vance’ın yeni kitabı, ‘Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde’ tartışmasız dünyanın en önemli girişimcisinin hayatına muazzam bir bakış sunuyor.’’ The Washington Post

‘’Elon Musk tam kafa dengim: Risk alan, başarısızlıktan korkmayan ve insanlığa parlak bir gelecek sağlamak için sürekli çalışan biri. Ashlee Vance, Musk’ın harikulade hayat hikâyesini ve engel nedir bilmez ruhunu yıldızlarla dolu bir biyografiyle sunuyor.’’ Richard Branson, Virgin Grup’un Kurucusu

‘’Yıllardır okuduğum en iyi iş dünyası kitabı.’’ Don Graham, The Washington Post Eski Başkanı

Ashlee Vance’ın Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde kitabından alıntılar:

Musk’ın imkansız şeylerle uğraşma hevesi onu, Page gibi CEO’ların kendisinden saygı dolu bir korku ile bahsettiği ve geçen yıllarda Steve Jobs’u taklit etmekle uğraşmış girişimcilerin ”Ellon gibi” olmak için çabaladığı Silikon Vadisinde bir ilah haline getirmişti. Fakat Silikon Vadisi gerçekliğin çarpık bir versiyonunda işlemektedri ve Musk genellikle paylaşılan fantezinin sınırları dışında daha çok kutuplaştırıcı bir figür olarak hareket eder. O, elektrikli arabaları, güneş panelleri, roketleri olan ve boş umutlar satan biridir. Steve Jobs’u unutun. Musk, insanların korkuları ve kendilerine olan nefretlerinin peşinde koşarak sıra dışı bir büyüklükte zengin olan P. T. BARNUM’un bilim kurgu versiyonudur.

İyi fikirler, artık delice olmadıkları ana kadar delicedir.

Ashlee Vance’ın Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Kitabın Yazarı: Ashlee Vance

Yayınevi: Buzdağı Yayınevi

Kitabın Türü: Biyografi

Sayfa Sayısı: 464 (Buzdağı Yayınevi)

Orijinal Adı: Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

İlk Baskı Yılı: 2015

3.77/5 (111)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.