Elfabe-Mehmet Ali Bulut

Elfabe Ne Demektir, Elfabe Nasıl Kullanılmalıdır, El Çizgileri Ne Anlama Gelir Ne Anlatır, El Çizgileri İle Kader Çizgisi, Elfabe Anlamı Nedir, Elfabe Kitabını Oku, Mehmet Ali Bulut’un Elfabe Kitabının Konusu, Mehmet Ali Bulut’un Karakter Tahlilleri, Mehmet Ali Bulut’tan El ve Yüz Çizgi Tahlilleri Hakkında, Mehmet Ali Bulut’un Elfabe Kitabından Sözler, El Çizgilerinin Anlamları Nelerdir, Yüz Çizgilerinin Anlamları Nelerdir, Mehmet Ali Bulut’un Elfabe Kitabının Özeti, Mehmet Ali Bulut’un Elfabe Kitabı Hakkında.

Mehmet Ali Bulut, Elfabe kitabında el ve yüz çizgilerinden insan karakterini okuyabileceğimizi söylemektedir. Mehmet Ali Bulut, Elfabe kitabını insanı okuyabilmenin ABC’si olarak tanımlıyor.

Mehmet Ali Bulut kitaptaki amacın geleceği bilmek olmadığını özellikle belirtmektedir.

Mehmet Ali Bulut’un Hayat Yayınları tarafından yayımlanan Elfabe El ve Yüz Çizgilerinden Karakter Tahlili kitabından alıntılar:

El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davranışlarımızı belirleyen genetik kodlar içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hâllerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler. Parmakların uzunluğu ya da kısalığı, avuç içindeki çizgiler, yükseltiler ve çukurlar hep bir şeylere işarettir. Mesela, bir meslekte çok başarılı olmuş insanların ellerinde belirgin ortak özellikler vardır. İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir. Her insan;

Kendi hayat yürüyüşünün nasıl olacağını,

Hastalık ve sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri,

Evlilik hayatını ve sürecini,

İnsan ilişkilerindeki potansiyelinin ne olduğunu merak eder.

El ve yüz çizgilerinden, tavır ve davranışlarından insanların kabiliyet ve kapasitelerini okuma sanatı olan ELFABE, insanın yüzündeki, avucundaki, cildindeki birtakım işaretlerden hareket ederek, hayatını doğru yönlendirmesi için ona yardımcı olmak amacıyla yazılmış bir kitap… Genetik potansiyelini keşfetmek isteyenlere kaynak niteliğinde bir eser…

Elfabe Nedir, Nasıl Kullanılmalıdır?

Elfabe, idrakin keşfi kadar eski, tecrübeye dayalı bir ilim olup, el ve yüz çizgilerinden, tavır ve davranışlarından insanların kabiliyet ve kapasitelerini okuma sanatıdır.

Bu ilmin bilinen ilk temsilcileri arasında Aristo’nun da adı geçer. Romalılarda el çizgilerini okuyup oradan kişinin kabiliyetleri ve yaşayacakları ile ilgili hükümler çıkarmak oldukça önemli olmuştur.

Ancak kabul etmek gerekir ki zaman zaman bu ilimler gaybı bilmek için de kullanılmak istenmiştir. Esasında insanın karakter ve ahlakını belirleme amacını taşıyan bu ilim dalı zamanla cahillerin eline geçerek, hakikaten ‘fal’ denilebilecek bir mahiyet de kazanmıştır.Elfabe Mehmet Ali Bulut

Şunu belirtmemiz gerekir ki bu ilim, gaybı bilme aracı değil -bugünkü hava tahmin raporları gibi- var olanı, işaretlerinden hareketle doğru değerlendirme aracıdır. Zaten Kur’an-ı Kerim’deki tanımıyla bu ilim, bir ‘şâkile’ ilmidir. “De ki, her şeyin ameli kendi şâkilesine göredir!” (İsrâ, 84) ayetinde geçen manasıyla ‘şâkile’, eşyanın şeklinden ve taşıdığı izlerden onun mahiyetini ve neye yaradığını, nereye varacağını bilme ilmidir. Mesela hayvanlarda ve otlarda cart sarı rengin, zehir ve tehlike işareti olduğu gibi.

İnsanın yüzünde, cildinde, ellerinin içinde kader kalemiyle pek çok çizgiler, hatlar, nakışlar, nişanlar yazılmıştır. Mesnev-i Nuriye

3.34/5 (29)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺