Ejderhaların Dansı Kısım 2-George R.R. Martin

George R.R. Martin’in Dünya Çapında Tanınmasına Neden Olan Özgün Adı Game Of Thrones Olan Taht Oyunları-Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinin 5. Kitabı Olan Ejderhaların Dansı Romanı Epsilon Yayınları Aracılığı İle Türkiye’de Yayınlandı.

Game Of Thrones Taht Oyunları-Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi 5. Kitap 2. Bölüm

Önceki Kitap: Ejderhaların Dansı Kısım 1-George R.R. Martin

Devam Kitabı: Kış Rüzgarları-George R.R. Martin

George R.R. Martin’in özgün adı A Dance With Dragons olan Ejderhaların Dansı, Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinin romanın ikinci kitabı olan Ejderhaların Dansı Kısım 2 Epsilon Yayınları’ndan çıktı.

Epsilon Yayınları tarafından 2013 yılında yayımlanan George R.R. Martin’in Ejderhaların Dansı Kısım 2 romanının Türkçe çevirisini Sibel Alaş yapmıştır.

Sibel Alaş’ın Türkçe çevirisini yaptığı ve Epsilon Yayınları tarafından yayımlanan George R.R. Martin’in Ejderhaların Dansı Kısım 2 romanı 624 sayfadan oluşmaktadır.

George R.R. Martin’in Ejderhaların Dansı Kısım 2 romanından alıntılar:

Ay hilaldi, bir bıçağın ağzı kadar ince ve keskindi. Solgun bir güneş doğdu, battı ve tekrar doğdu. Kırmızı yapraklar rüzgarda fısıldadı. Kara bulutlar gökyüzünü doldurdu ve fırtınalara dönüştü. Şimşekler çaktı, gök gürlemeleri haykırdı. Siyah elli ve mavi gözlü ölü adamlar yamaçtaki yarığın etrafında dolaştılar ama içeri giremediler. Kırık çocuk tepenin altında, büvet ağacından yapılmış tahtta oturuyordu, kollarında kuzgunlar dolaşırken karanlıktaki fısıltıları dinliyordu.

”Bir daha asla yürüyemeyeceksin.” demişti üç gözlü karga, ”ama uçacaksın.”

Duy, kokla, tat, hisset, diye hatırlattı kendine. Göremeyen insanlar için dünyayı tanımanın birçok yolu var.

Aegon, yürümeye başladığı günden beri hükmetmek için şekillendiriliyor. Bir şövalyeye yaraşır şekilde silah eğitimi aldı ama eğitimi bununla sınırlı kalmadı. Okuyor ve yazıyor, birçok dil konuşuyor; tarih, hukuk ve edebiyat biliyor. Bir rahibe, ona İnanç’ın sırlarını öğretti. Aegon balıkçılarla yaşadı, elleriyle çalıştı, nehirlerde yüzdü, balık ağlarını onardı, kendi çamaşırlarını yıkamayı öğrendi. Aegon balık tutabilir, pişirebilir. Açlığın, av durumuna düşmenin, korkmanın ne demek olduğunu bilir. Tommen’a, krallığın onun hakkı olduğu öğretildi. Aegon, krallığın onun görevi olduğunu bilir. Bir kralın, halkını her şeyden üstün tutması ve halkı için yaşaması gerektiğini bilir.

Jon, kılıç elinin parmaklarını esnetti. Gece Nöbetçileri taraf tutmaz. Elini kapatıp açtı. Önerdiğiniz şeyin adı ihanet. Saçlarında karlar eriyen Robb’u düşündü. Çocuğu öldür ve erkeğin doğmasına izin ver. Bir maymun kadar çevik bir şekilde kule duvarlarına tırmanan Bran’ı düşündü. Rickon’un soluksuz kahkahalarını düşündü. Leydi’nin tüylerini tarayıp kendi kendine şarkı söyleyen Sansa’yı düşündü. Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Kar. Saçları kuş yuvasına benzeyen Arya’yı düşündü.

Gün tıpkı Stannis gibi geldi: Görünmeden. Kışyarı saatlerdir uyanıktı. Kalenin siperleri ve kuleleri; yünler, örgü zırhlar ve deriler giyen ve asla gelmeyen bir saldırıyı bekleyen adamlarla doluydu. ejderhalarin dansi 2 George MartinGökyüzü aydınlanmaya başladığında davulların sesi işitilmez oldu ama savaş boruları üç kez daha duyuldu, ses her seferinde biraz daha yakından geldi. Ve kar hala yağıyordu.

Yaşlı Dadı şarkıcılara ormanın çocukları, derdi ama onların adı, hiçbir insanın konuşamadığı Hakiki Dil’de, toprağın şarkısını söyleyenler idi.

Taşların ve ağaçların içine karıştırlar. İlk insanlar gelmeden önce, sizin Batıdiyar dediğiniz bütün bu topraklar bizim evimizdi.

4.24/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.