E.B. White Charlotte’un Sevgi Ağı Kitap Özeti

Amerikalı Yazar E. B. White’ın Dünya Çapında Milyonlarca Satan Bir Çocuk Romanı; Charlotte’un Sevgi Ağı

Amerikalı yazar Elwyn Brooks White’ın dünyaca ünlü Amerikan çocuk romanı Charlotte’un Sevgi Ağı adlı eserinin yazarın en tanınmış eseridir. Amerikalı yazar Elwyn Brooks White’ın Charlotte’un Sevgi Ağı, sadece Amerikan Edebiyatının değil, Dünya edebiyatının en sevilen çocuk romanları arasındadır.

Amerikalı yazar E. B. White’ın özgün adı Charlotte’s Web olan Charlotte’un Sevgi Ağı romanı ilk kez 1952 yılında yayımlanmıştır.

Amerikalı yazar E. B. White’ın özgün adı Charlotte’s Web olan 1952 yılında yazılan dünyaca ünlü eseri Charlotte’un Sevgi Ağı romanının çizimlerini Amerikalı çizer Garth Williams resimlemiştir.

Amerikalı yazar E. B. White’ın Charlotte’un Sevgi Ağı adlı eser arkadaşlığı, fedakarlığı konu alan bir eserdir.

E. B. White’ın Charlotte’un Sevgi Ağı Kitabının Kısa Özeti:

Charlotte’un Sevgi Ağı romanı; Bir örümcek ve domuzun sıra dışı arkadaşlığını konu alan bir eserdir. Wilbur, Küçük ve saf bir domuz yavrusu. Charlotte ise sert görünüşünün altında sıcacık yürekli bir örümcektir.

Domuz Wilbur bir gün kesileceğini öğrenir.  Çiftlik hayvanlarından örümcek Charlotte, Wilbur’a yardım etmek ister. Charlotte, bu duruma engel olmak için her gün kendi ördüğü ağlara Wilbur ile ilgili Wilbur’u öven ve yücelten şeyler yazar.

Domuz Wilbur, çiftlik sahibi tarafından kesilmek istendiğinde zaman, örümcek Charlotte, Wilbur’u överek hayatta kalması için çiftlik sahibini ikna etmeye çalışır.

E. B. White’ın Charlotte’un Sevgi Ağı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Charlotte’un Sevgi Ağı

Kitabın Yazarı: E.B. White

Kitabın Türü: Çocuk Romanı

Orijinal Adı: Charlotte’s Web

İlk Baskı Yılı: 1952

3.77/5 (35)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.