Dövüş Kulübü-Chuck Palahniuk

Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Kitabını Oku, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Kitap Özeti, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Romanını Oku, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübünün Kuralları Nelerdir, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Kitabının Konusu, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Romanını Ne Zaman Yazmıştır, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Kitabının İlk İsmi Nedir, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Romanının Konusu, Chuck Palahniuk’un Project Mayhem Kitabını Oku, Chuck Palahniuk’un Kargaşa Projesi Romanını Oku, Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Romanı Hakkında.

Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk tarafından 1996 yılında yazmış olduğu romandır. Palahniuk, geçimini Freightliner adlı bir şirkette otomobil tamirciliği yaparak kazanmaktayken 1996’da arkadaşlarıyla birlikte devam ettiği bir edebiyat grubu çerçevesinde Project Mayhem ( Kargaşa Projesi ) adlı kısa hikâyeyi yazdı. Söz konusu hikâye 3 ay içerisinde Dövüş Kulübü’ne dönüşmüştür.

Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü adlı romanı aynı isimle 1999 yılında David Fincher tarafından yönetmenliğinde sinema uyarlanmıştır. Dövüş Kulübü filminin oyuncuları Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter’tir.

Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü romanından alıntılar, en güzel sözler:

Asla sonuna kadar götüremezsin.

Bazen bir şey yapar ve belanızı bulursunuz. Bazen de yapmadığınız şeyler size belanızı buldurur.

Uykusuzluğun dünya ile arama soktuğu uzaklık. Her şey bir kopyanın kopyasının kopyası. Hiçbir şeye dokunamazsın ve hiçbir şey sana dokunamaz.

Yanımda oturan arkadaşlarla minyatür arkadaşlıklar kurarım.

Bu benim dünyam, bu benim dünyam. O eski insanlar öldüler.

Kolonların kum torbalarıyla iyice destekleyeceksiniz ki, patlama kolonun etrafındaki kapalı otoparka değil, kolonun kendisine etki etsin.

Başımı bir silah dayayıp beynimin parçalarıyla duvar resmi yapsaydın.

Kusmadan yarım litre kan yutabilirsiniz.

Tyler’ın kaybedecek bir şeyi yoktu. Tyler bu dünyanın piyonuydu; kimsenin gözünde bir değeri yoktu.

Yanlış bir şeye bağlanmaktan korktuğu için hiçbir şeye bağlanmıyor. Kızın kendine inancı yok ve yaşlandıkça seçeneklerinin azalmasından korkuyor.

Budist mabetlerinde adaylar milyonlarca yıldır böyle sınanmıştır, diyor Tyler. Adayı geri çevirirsin. Aday eğer kapının önünde aç susuz, yağmura çamura aldırmadan, cesaretlendirici bir söz duymadan üç gün bekleyecek kararlılığa sahipse, işte ancak o zaman içeri girebilir ve eğitime başlayabilir.

Bugün sizi son kez görüyor olmaları gibi bir ihtimal varsa, sizi gerçekten görüyorlardı.

Kendi ismimize ancak ölümde kavuşabiliriz; çünkü ancak ölümde mücadelenin bir parçası olmaktan çıkarız. Ölümde kahraman oluruz.

Ruhun bedenden tahliyesine hazırlanın.

Güzel ve emsalsiz bir kar tanesi değilsin. Herkes gibi sen de o çürüyen organik maddeden yapılmasın. Hepimiz aynı pürenin parçasıyız.Dovus Kulubu Chuck Palahniuk

Bir dakikalığını kusursuz olmuştu. O bir dakika için çok uğraşmanız gerekiyordu; ama bir dakikalık kusursuzluk, harcadığınız çabaya değerdi. Tek bir an. Hayatta kusursuzluktan en çok bunu bekleyebilirdiniz.

Bütün umutlarımızı kaybetmek özgürlüktü.

Dayanışma gruplarını işte bu yüzden seviyordum. İnsanlar ölmekte olduğunuzu sanırlarsa, bütün dikkatlerini size veriyorlardı.

Hayatta elde edebileceğiniz her şeyin sonunda çöpe gideceğini anladığınız zaman ağlamak çok kolaydır. Hayatta sizi gururlandırmış ne varsa hepsi çöpe gidecek.

Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü Kitabının Devamı Sayfa 2’de.

3.89/5 (98)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺