Don Vito Corleone Replikleri-The Godfather-Baba

The Godfather Filminin Karakterleri, Vito Corleone’nin En Unutulmaz Replikleri, The Godfather Baba Filminde Don Vito Corleone Karakterini Kim Oynadı, The Godfather Baba Filminden Don Vito Corleone’nin Unutulmaz Sözleri, The Godfather Baba Filminden Don Vito Corleone’nin En Ünlü Replikleri, The Godfather Baba Filminin Oyuncuları.

Daha önceki yazılarımızda The Godfather Replikleri’ni yani Baba Replikleri’ni yayınlamıştık.baba Robert De Niro replikleri sozleri

Bu yazımızda ise İngilizce özgün adı The Godfather Türkçe ismi Baba olan dünyaca ünlü mafya filmi Baba filminin Don Vito Corleone’sinin repliklerine yer vereceğiz.

Don Vito Corleone; Orijinal adı The Godfather olan Baba filmindeki Corleone Mafya Ailesi’nin kurucusu ve ilk donu olan karakterdir.

The Godfather yani Baba filminde Vito Corleone karakterinin gençlik yıllarını Robert De Niro, yaşlılık dönemini ise Marlon Brando canlandırmıştır.

Özgün adı The Godfather olan Baba filminin en ünlü karakterlerinden birisi Don Vito Corleone’nin replikleri:

Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım.

Eğer oğlumun başına bir kaza gelirse veya bir polis onu vurursa ya da kendisini hücresinde asarsa, hatta kafasına yıldırım bile düşse bu salondaki bazı kişileri suçlarım. Ve o zaman affetmem.

Kadınlar ve çocuklar dikkatsiz olabilir ama erkekler dikkatli olmak zorundadır.

Şu hayatta kesin olan bir tek şey varsa, tarihten öğrenebileceğimiz tek bir şey, o da istediğimiz herkesi öldürebileceğimizdir.

Zor ama imkansız değil.

Kadın ve erkekler arasında yıllardır uyulan bazı kurallar vardır.

Dostluk ve para zeytinyağı ve su gibidir.

Ailesiyle vakit geçirmeyen adam gerçek bir ‘adam’ değildir.

Eli çantalı bir hırsız eli silahlı bir hırsızdan daha çok çalar.

Tüm bu işlerle, Santino uğraşacak diye düşünürdüm. Ve Fredo. Fredo’da iyi olurdu.Don Vito Corleone resimli Replikleri

Ama senin bulaşmanı asla istemedim. Tüm yaşamım boyunca çalıştım. Aileme bakmak için yaptığım işlerden dolayı özür dilemem. Ve kodamanların tuttuğu iplerle, oynatılan bir kukla olmayı reddettim her zaman. Kimseye özür borcum yok. Benim seçtiğim yol bu… Ama düşünüyorum da, Sen yapabilirdin, belki sende o ipleri tutanlardan biri olabilirdin. Senatör Corleone, Vali Corleone falan.

2.6/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺