Doğu’nun Kızı-Benazir Bhutto

Benazir Bhutto’nun Doğu’nun Kızı Kitabını Oku, Benazir Bhutto’nun Hayatı, Benazir Bhutto’nun Biyografisi, Benazir Bhutto’nun Resimleri, Benazir Butto’nun Hayatı, Benazir Butto’nun Biyografisi, Benazir Butto’nun Kitabı, Benazir Butto’nun Resimleri, Benazir Bhutto’nun Doğu’nun Kızı Kitabından Resimli Sözler, Benazir Bhutto’nun Doğu’nun Kızı Kitabının Konusu Nedir, Benazir Bhutto’nun Doğu’nun Kızı Kitabı Hakkında.

Benazir Bhutto’nun Doğu’nun Kızı kitabının konusu ve alıntılar:

Doğunun Kızı. Babası idam edildi. İki kardeşi öldürüldü. Müslüman Dünyasının İlk Kadın Başbakanıydı. 27 Aralık 2007’ de babasının idam edildiği yerde suikast sonucu öldürüldü.

Bu hayatı ben seçmedim, o beni seçti.

Ben Pakistan’da doğdum ve benim hayatım onun çalkantılarını, trajedilerini ve de zaferlerini yansıtır.

Pakistan herhangi bir ülke değil ve yaşamım da öyle oldu.

Toplumu değiştirme, ülkeye modernizasyonu getirme, kadın haklarını sağlama ve milyonlara umut verme fırsatı bu dünyada az insana nasip olur.

Gerçek İslam’da hoşgörü ve çoğulculuk taraftarıyım.

Başbakan olduktan sonra annem bana ikinci çocuğumu da doğurmamı söyledi. Ona göre, bir kadın çocuk büyütme ve diğer sorumluluklarını tam olarak idrak etmeden önce birkaç çocuk sahibi olmalıydı. Ben de onun sözünü dinledim, ikinci hamileliğimi henüz kimse bilmiyordu ve bir gün generaller beni Pakistan’ın en yüksek yeri olan Siachen Buzuluna davet ettiler, orada bir tatbikat göstereceklerdi bana. Pakistan ve Hindistan 1987′de Siachen için nerdeyse savaşacaklardı ve 1999′da da aynı anlaşmazlık yaşandı. Ben o yüksek İrtifada oksijen eksikliğinin doğmamış çocuğum için zararlı olabileceğini düşündüm ama doktorum gidebileceğimi söyledi. Oksijen eksikliği önce anneyi etkilerdi ve o zaman da bana oksijen maskesi vereceklerdi. Bu durumda çocuğumun güvende olacağını söyleyince ben de gittim oraya. Askerler beni buzulda, o yüksek görev yerinde görünce çok sevindiler. Karlı dağlar ve masmavi gökyüzü harika bir manzaraydı.

Vadinin diğer tarafında Hindistan mevzileri görünüyordu. Onlara bakınca barış havasının yanıltıcı olabileceğini düşündüm. Fakat muhalefet hamile olduğumu öğrenince saldırıya geçti. Cumhurbaşkanından ve ordudan benim görevden alınmamı istediler, Pakistan hükümet kuralları hamile bir Başbakanın doğum izni almasına izin vermiyordu. Onlara göre ben doğum yaparken ve doğum sonrasında hükümet başsız kalacak, devlet işleri aksayacaktı. Bu nedenle ben istifa etmeliydim ve yeniden seçime gidilmeliydi.

Derin bir şekilde etkileyici bir tutku, dram ve kahramanlık… Evening Standarddogunun kizi resimli sozleri

Çok dirençli ve savaşçı bir kadın. . . Bu kitap onun ve ülkesinin çarpıcı öyküsüdür… Independent

Sıradışı bir yaşamöyküsü. Büyük acılar yaşamış bir ailenin cesur üyesinin kahramanca özgürlük mücadelesi insanı derinden etkiliyor. Onun özgürlük ruhu bir döneme damgasını vurmuştur… Sunday Times

3.43/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺