Doğan Kaymak Röportaj

Instagram Hesabında Binlerce Takipçisi Olan, Birbirinden Güzel Özlü Sözleri İle Tanıdığımız Doğan Kaymak İle Yapmış Olduğumuz Röportaj:

Merhaba Doğan Bey Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Doğan Kaymak Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Doğan Kaymak: Kendimi bildim bileli insanları gözlemleyip bunun üzerine düşünen ve bunları yazan birisiyim. Ayrıca 10 yıldır çeşitli mekânlarda farklı sanatçılarla sahne almaktayım. Perküsyon çalıyorum. Hayatım sahnenin mutluluğu, eğlencesi ve paylaşımı ile beraber düşüncelerimi insanlarla paylaşıyor olmanın verdiği huzurla devam ediyor. Günümün büyük bir kısmında da turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketimle ilgileniyorum. Aktif olarak spor yapmaktayım. Spor Akademisi Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunuyum. Uzmanlık alanım tenis fakat iş hayatım, müzik ve edebiyat ile aynı anda uğraşmam beni uzmanlık alanımdan zamanla uzaklaştırdı. Kısaca hayatım; spor, müzik, edebiyat ve ticaret ile yoğun olarak devam ediyor.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Doğan Kaymak: Hayır, ama 2 yıl kadar bir magazin sitesinde köşe yazarlığı yaptım. Aşk ve ilişkiler üzerine düşüncelerimi paylaştığım bir köşem vardı. Yazılarım beklediğimden daha fazla ilgi görünce sosyal medya hesaplarıma da yazmaya karar verdim. Özellikle Instagram hesabım aracılığıyla birçok kişiye ulaşıyor olmak ve gördüğüm beğeni beni fazlasıyla tatmin ediyor. Kişisel web sayfamı (www.dogankaymak.com) yazılarım için önemli bir paylaşım alanı olarak görüyorum. Ama iyi bir yerde yeniden yazmayı ister miydim? Neden olmasın.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Doğan Kaymak: Bu konuda sınırları zorluyorum diyebilirim. Sosyal medya hesaplarımı nerdeyse sadece yazılarımı paylaşmak üzere kullanıyorum. Tüm hesaplarıma yazılarımı aynı anda giriyorum ve paylaştığım yazı şablonlarında sosyal medya hesabı adreslerimi paylaşıyorum. Takipçilerimle beraber her geçen gün büyüyor ve alışveriş içerisinde bulunuyorum. Kişisel web sayfamla beraber tüm sosyal medya hesaplarıma Doğan Kaymak yazarak ulaşılabiliyor.

Instagram Hesabınızda Çok Güzel Özlü Sözler Paylaşıyorsunuz. Bunları Bir Kitapta Toplayıp Kitap Halinde Yayımlamayı Düşünüyor Musunuz?

Doğan Kaymak: Yazan herkes kitabı olsun ister. Ama ben bu konuda farklı düşünüyorum. Hazırda bulunan yazılarımı bir kitapta toplamak bana çok verimli gelmiyor. Yeni bir şey üretmek, insanlara farklı şeyler vermek gerekir. Bunun doğal bir süreç olduğunu ve zamanı gelince zaten olacağını düşünüyorum. Sosyal medya hesaplarım üzerinden takipçilerime yazmak ve anında geri bildirim almak, o an o enerjiyi görmek beni çok mutlu ediyor.  Kitabın dokusu, kokusu tabi ki başkadır. Kitabı olan bir adam olmayı ben de isterim.  Ama şu an kitabım olmalı demiyorum çünkü bir kitap yazarı olmak çok ciddi sorumluluktur. Çok ciddi bilgi ve alan birikimi ister. Hazır olmadan bunu yapmak istemiyorum. Olacaksa; hazmedeyim, üzerimde emanet durmasın.

En Çok Beğendiniz Yazarlar/Şairler Kimlerdir?

Doğan Kaymak: Bu soruya hemen ve hiç düşünmeden Cemal Süreya diyorum. Bayılıyorum.  Turgut Uyar’ı da çok severim. Son dönemde kitapları çıkan, özellikle aşk ve insan ilişkileri üzerine yazan yazarlarla aramda bir fark görmüyorum. İsteyen herkesin kitap yazdığı ve bu işi ticarete döktükleri bu dönemde sadece kitabı var diye dediğim insanları beğenemiyorum, saygı da duyamıyorum.

Ne Türde Kitaplar Okuyorsunuz?

Doğan Kaymak: Kendi yazdığım alanda yazılan kitapları özellikle okumuyorum. Beni etkileyeceğini ve kalemimi değiştireceğine inanıyorum. Okuduğum kitaplar güncel konuları ele alan, herhangi bir alan üzerine yazılmış, edebiyat yükünden çok bilgi dolu kitaplardır. Bu, bir binanın nasıl yapıldığını anlatan bir kitap ya da dengeli beslenme üzerine yazılmış bir kitap da olabilir. Yeter ki bana güncel ve araştırmacı kimlik kazandırsın. Dünyanın ve insanın sınırlarını anlatan kitaplara hayranım.

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Doğan Kaymak: Yazılarımı takip etmeye devam etsinler. Her türlü eleştiriye açığım. Abartmıyorum, gelen her takipçilerime mutlaka hoş geldin mesajı atarım, onlarla konuşurum. Beni eleştirsinler, daha iyi olayım. Acımasınlar. En önemlisi yazılarımı arkadaşlarıyla paylaşsınlar, hep beraber daha da büyüyelim. Daha güzel düşünceleri daha çok insanla paylaşalım.dogan kaymak roportaj

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mıdır?

Doğan Kaymak: İletişimin en güzel yolu bu olsa gerek. Bu röportajı okuyan herkese saygılarımı sunarım. Zaman ayırıp okumaları benim için gurur kaynağıdır. Bana kendimi özel hissettiren takipçilerime ve sizlere çok teşekkür ederim.

Bu güzel röportaj için Doğan Kaymak’a çok teşekkür ederiz. Başarılarının devamın dileriz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺