Diyamandi-Sadık Yalsızuçanlar

Diyamandi Romanının Yazarı Kimdir, Sadık Yalsızuçanlar’ın Diyamandi Romanının Özeti, Sadık Yalsızuçanlar’ın Diyamandi Kitabından Sözler, Sadık Yalsızuçanlar’ın Diyamandi Kitabından Alıntılar.

Sadık Yalsızuçanlar’ın Diyamandi kitabı H Yayınları’ndan çıktı.

Sadık Yalsızuçanlar’ın klasik diliyle, akıcı bir şekilde anlatılmış iki dervişi anlatan bu eser Sadık Yalsızuçanlar’ın okunması gereken kitaplarından biridir.

Diyamandi eseri; Sadık Yalsızuçanlar’ın en çok satan kitaplarındandır.

Sadık Yalsızuçanlar’ın Diyamandi kitabının konusunda; Yaman Dede’nin hayatından alıntılar sunan, yazdığı mektuplar üzerinden anlatılıyor.

H Yayınları tarafından 2015 yılında yayımlanan Sadık Yalsızuçanlar’ın Diyamandi kitabı 270 sayfadan oluşmaktadır.

Sadık Yalsızuçanlar’ın Diyamandi romanından alıntılar:

İki dervişin, Anadolu’da gezerken yolu bir beldeye uğrar. Sokakta yürürken bir kilisenin önünden geçerler. Aylardan Ramazan’dır. Kapıda duran Papaz efendiye selam verirler. İçeri davet eder. Daveti geri çevirmez, girerler. Papaz efendi dalgındır. Ramazan olduğunu unutmuştur. Dervişler seferî olmalarına rağmen o gün oruçludur. Papaz, bu zarif gezginlere ikramda bulunmak ister. ‘Dibek kahvem var, size elceğizimle pişireyim.’ diyerek ocağa geçer. Dervişler birbirine bakar. Biri, diğerine, ‘Altmış bir güne hazır mısın?’ diye sorar. Diğeri, ‘Hazırım.’ der. İkramını geri çevirip adamı incitmek istemezler, kahveyi içerler. Altmış bir gün kefaret orucu tutarlar…

Modern edebiyatın sevilen ve ilgiyle takip edilen yazarlarından Sadık Yalsızuçanlar, yeni bir romanla okuyucunun karşısına çıkıyor. Hak âşıklarının hayatını, kendine has üslûbundan okuduğumuz yazar, bu kez Yaman Dede’nin, Diyamandi Sadik Yalsizucanlar kitapdiğer adıyla Diyamandi’nin hakîkat yolundaki hayat hikâyesini anlatıyor. Diyamandi ismiyle yayımlanan roman, Yaman Dede’nin üslûbuyla gönlü yanık bir genç kıza yazılmış mektuplardan oluşuyor.

Roman, tasavvuf sahasında birbirinden kıymetli eserleri okuyucuyla buluşturan H Yayınları tarafından yayımlandı ve raflarda yerini almaya başladı. H Yayınları, daha önce Yalsızuçanlar’ın Anadolu’yu Mayalayanlar ismini taşıyan bir eserini daha yayımlamıştı.

2.95/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺