Diriliş Ertuğrul Replikleri

Diriliş Ertuğrul Dizisinin En Güzel Replikleri, Diriliş Ertuğrul Kimdir, Ertuğrul Gazi Sözleri, Ertuğrul Gazi Kimdir, Diriliş Ertuğrul Son Bölüm İzle, Diriliş Ertuğrul Dizisini İzle, Diriliş Ertuğrul Bölüm Replikleri, Diriliş Ertuğrul Dizi Sözleri, Diriliş Ertuğrul Süleyman Şah Sözleri, Diriliş Ertuğrul Dizisinin Konusu, Diriliş Ertuğrul Resimli Replikleri, Diriliş Ertuğrul En Güzel Sözleri web sitemizde.

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Konusu: 13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emparyel güçlerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071 yılında Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde Ertuğrul‘da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul’un hikâyesinde gizliydi. Ertuğrul’un, İbn-i Arabî’den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikâyesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. Bu mücadelede casuslar, hainler ve şövalyeler; Bu yolculukta entrika, tehlike ve ölüm; Bu hikâyede yoldaşlık, fedakârlık, cesaret ve yiğitlik; Bu destanda büyüleyici bir aşk var.

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Oyuncuları: Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Serdar Gökhan, Esra Bilgiç, Didem Balçın, Hakan Vanlı, Levent Öktem, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Hande Subaşı, Burcu Kıratlı, Cengiz Coşkun, Cavit Çetin Güner, Nurettin Sönmez, Osman Soykut, Fahri Öztezcan, Gökhan Atalay, Can Kahraman, Hamit Demir, Mehmet Emin İnci, Sedat Savtak, Tolga Sala, Özlem Aydın, Arda Anarat, Burak Temiz, Gökhan Karacık, Celal Al

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Oyuncuları ve Canlandırdığı Karakterler: Türk tarihi açısından son derece önemli bir isim olan Süleyman Şah’ı Serdar Gökhan, Ertuğrul Gazi‘yi Engin Altan Düzyatan, gelmiş geçmiş en meşhur Türk savaşçıları arasında sayılan Turgut Alp’i Cengiz Coşkun, Horasanlı Türkmen bir ailenin evladı olarak büyük Türk akıncısı Çağrı Bey’in komutasında Anadolu’ya yapılan seferlerde savaşmış bir cengaver olarak bilinen Afşin Bey’i Turgut Tunçalp, Kendi zamanında Akdeniz’e hâkim olmayı başarmış olan Kurdoğlu’nu Hakan Vanlı, Süleyman Şah’ın eşi, Ertuğrul Gazi‘nin annesi Hayme Hatun’u Hülya Darcan, Osmanlı Beyliği’ni kuran Osman Bey’in annesi ve Ertuğrul Gazi‘nin eşi olan Halime Hatun’u Esra Bilgiç, İslam düşünürü ve şairi İbn-i Arabi’yi Osman Soykut, Ertuğrul Gazi‘nin en güvendiği üç Alp’inden biri olan Bamsı Beyrek’i Nurettin Sönmez, Deli Demir’in kızı Aykız’ı Hande Subaşı, Ertuğrul Gazi‘nin abisi ve Süleyman Şah’ın en büyük evladı Gündoğdu’yu Kaan Taşaner, Gündoğdu’nun eşi Selcan Hatun’u Didem Balçın, Ertuğrul Gazi‘nin en önemli savaşçılarından biri olan Doğan Bey’i Cavit Çetin Güner canlandırmaktadır.

Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmenliğini Metin Günay, yapımcılığını da Tekden Film yapmaktadır.

Diriliş Ertuğrul dizisinin hangi kanalda, hangi gün saat kaçta, ne zaman derseniz; Diriliş: Ertuğrul dizisinin Her Çarşamba Saat: 19.55’te Trt1 ekranlarında.

Diriliş Ertuğrul En Güzel Replikleri, Diriliş Ertuğrul En Güzel Sözleri:

Ertuğrul: Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz?

Ertuğrul: Davamız kuru bir cihangirlik davası değildir. Bilakis davamız İslam davasıdır.

Ertuğrul: Zülfikâr’dan gayri kılıç, Ali’den gayri yiğit olmaz derler.

Güneş yüzünü yakmasın, yağmur canını üşütmesin, taş ayağına değmesin. Su gibi git, su gibi dön.

İçindeki kibir putunu ne zaman büyüttün sen?

Kılıçlarımız kınına girmez, atlarımız cenkten geri durmaz. Bize de evdeki yangın söndürecek bir tas suyla gelen müttefik gerek.

Çok yoruldum baba, artık kaçmaktan çok yoruldum, yeni bir hayat kuralım kimsenin bizi bulamayacağı yerlere gidelim, çölleri denizleri aşalım ama yeter ki gidelim.

Eğer geri dönmezsem bil ki, içimde eksik olan ne varsa sende buldum.

En azından elimizde kılıcımız, onurumuzla ölürüz.

Uğrunda yaşayacak bir şey bulamazsan, uğrunda ölecek bir şey bul.

Üstad-ı Azam: Türklerle Selahaddin Eyyubi’nin torunlarını birbirine düşürdüğümüz gün Kudüs bizim olacak!

Mazluma merhamet, zalime gazap gerek.

Ol deyince olduran, gönüllerimizi iman nuruyla dolduran Allah’ın 99 adıyla. Ya Bismillah.

Süleymanşah: İçindeki kibir putunu ne zaman büyüttün sen?

Şimdi tüm İslam Dünyası intikam peşine düşsün bakalım.

Toprağı yurt yapan mezardır mezarımız olsun ki toprağımız yurt, yurdumuz da vatan olsun.

En büyük zafer nefsini tanımaktır. Düşman, insanın kendisidir. Dost ise, nefsi tanıyanın kendisidir.

Töre bilmeyen adamdan Sultan olmaz, Bey de olmaz adam da olmaz. Bizim de adam olmayanla işimiz olmaz.

Zalim, adam vermezsek gök kubbeyi başımıza yıkacakmış. Eğer verirsek gök kubbe başımıza yıkılmaz mı?

Atalarımızın destanlarını masal mı sandın? Onlar bebe uyutmak için değil, adam uyandırmak içindir. Biz onlardan bereketli toprakları da öğrendik etrafını saran demir dağları eritmeyi de.

Toprağı yurt yapan mezardır.

Sana yüzünü kara çıkarmadan döneceğim dedim, döndüm baba.

Soluk soluğa koşan atlara; And olsun!
Nallarından kıvılcım çıkanlara; And olsun!
Boyumuz için, beyimiz için, elimiz için, töremiz için ölmekten korkar isem;
Kara çelik öz kılıncımla, gök ekin gibi biçileyim.
Mavi gök yarılsın, yağız yer delinsin.
İsmim bengütaşlardan silinsin!dirilis ertugrul replikleri
Oğuz Babam, kutlu obam ahirette benden davacı olsun.
Çıktığım gaza yolunda, Allah yardımcım,
Hızır Ata yoldaşım olsun!

Nereye gidersiniz?
İbn-i Arabi: Haydan gelip Hû’ya gideriz.

4.12/5 (33)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Diriliş Ertuğrul İzle dedi ki:

    Diriliş Ertuğrul Son Bölümünü İzleyin. Diriliş Ertuğrul Replikleri Çok Güzel. Engin Altan Düzyatan Ertuğrul rolünde çok iyi bir performans sergilemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.