Dilek Pehlivan Kimdir

Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk Kitabının Yazarı Sanatçı ve Yazar Dilek Pehlivan’ın Hayatı:

Dilek Pehlivan doğum yeri Kırklareli olup balkan göçmeni bir aileye kökenleri dayanır. Henüz 9 yaşındayken şiir yazmaya başlar. İlkokulda öğretmenleri bu yeteneğini fark eder ve çocuk yaşta birçok şiir, kompozisyon yarışmalarında derece alır. 9 yaşında kazandığı ilk şiir yarışması Show TV kanalının düzenlemiş olduğu gençler arası şiir yarışmasıdır. Anneler günü annesine yazdığı ilk şiiri ile derece alır.

13’lü yaşlarda şiirlerinin yanına yazdığı şarkı sözleri ve bestelerde eşlik eder. Ne kadar lider önde olan biri kişilik olarak gözükse de içine kapanık duygusal bir yanı da vardır. Çocukken dışarı çıkıp sokakta oynamaktansa kitap okur bir şeyler karalar ve oldukça hayal kurarmış. Hayalleri kafasında kurduğu küçük hikâyeler senaryolar olur. Hem yazıyor olması hem de ses ve müzik kabiliyeti olmasından dolayı edebiyat öğretmenlerinin müzik öğretmenlerinin de dikkatini çeker.

İçinde ne kadar müziğe olan tutkusu ile konservatuar okumak istese de. Radyo sinema ve televizyon eğitimi alır. İletişim fakültesinde edebi yanını yazarlığı daha da geliştirir. Eğitime çok önem veren bir kişi olarak ardından oyunculuk ve müzik eğitimleri de alır. Kitap yazmak hep hayallerini süsler tesadüfü bir şekilde kitap yazan bir kadın yazar tarafından yazılarının keşfedilişi ile yayın eviyle irtibata geçilir ve ilk kitabı ‘’Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk’’ çıkar.dilek pehlivan kimdir

‘’Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk’’ henüz 9 yaşındaki bir küçük kız çocuğunun kaleminden dökülen dizelerle başlar 20’li yaşlarda ki genç bir bayanın değişen dünyası yaşamı duygu ve düşünceleriyle hayata bakışıyla devam eder. Çocuk kalbiyle başlattığı kocaman yazarlığı aşka, sevgiye, insanlara ve dünyaya karşı ‘’Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk’’ta toplanır. Aslında insanın yüreğinin güçlü ve büyük olmasını vurgular ve tüm kutsal saydığı ve saydığımız bize dünyamıza ait olanlar ‘’Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk’’ ta kaleme kâğıda dökülmüştür.

1.75/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.