Devlet Bahçeli Sözleri

Ülkü Ocakları’nın kurucularından ve Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı olan Devlet Bahçeli’nin sözleri:

Evinizde çocuklar, televizyonun karşısına dizilmiş oturuyorlar. Karşınızda reklamlara çıkan çocukların elinde çikolatalar, püskevitler birbirlerine ikram ediyorlar birbirleriyle yiyorlar şakalaşıyorlar. O çocuk aklından geçiriyor, benim de bir çukulatam olsa benim de bir püskevitim olsa diyor. Anne bana niye almıyorsunuz diyor. Bizde niye yok diyor.

Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiye’yiz.

2009’da 2’nin yanındaki sıfırı at ne kaldı? 2. Dokuzun yanındaki sıfırı at ne kaldı? 9. Etti mi sana 29? 2009’un sıfırlarını at ne kaldı? 2 ve 9. Topla ikisini 11. Şimdi o 29’la 11’i topla ne etti? 40. İşte size milliyetçi hareket partisinin 40. yılı!

Allah’a çok şükür, Bush ve Barzani ağzıyla konuşmuyoruz.

Ayaklarımız yerden kesilmemek kaydıyla parmaklarımızın ucuyla yıldızlara ulaşabilmeliyiz.

Bize dayatılanlardan daha çok, perdenin arkasından gölgesi yansıyan ve gün geçtikçe belirginleşen gerçeklere odaklanmalıyız.

Bizi yüzyıllardır istedikleri kıvama bir türlü sokamayanların, geçmişimizle ilgili aldıkları kararları da elimizin tersiyle itiyoruz.

Bu bir kader meselesidir, üzerinde tartışma da yapılmaz, keşke demek de olmaz. Pişmanlık demeyelim ama aile kurulsaydı olurdu. Neden evlenmediniz sorusu üzerine.

Biz o Diyarbakır’dan geçen yolu Ankara’da kesmesini biliriz!

İnanıyorum ki: Birbirimizin varlığından mutluluk duymadığımız sürece; kardeşliğin dilini, dostluğun sesini ve sıcaklığını hissedemeyiz.

Kendi görüşlerinden başka her söze, teklife ve yaklaşıma esastan ve usulden kapalı olanlar aslında demokratik iklimi bozmaktadır.

Biz püskevit demesini de biliriz, büsküğü demesini de biliriz. Allah bize şehide kelle dedirtmesin.

Helikoptere biniyor, sona geliyor başbakanının otibisine biniyor.

İktidara tekrar hevesleniyor, yoksa 6 milyon işşazı işşinin issassız.

İmanlı, ahlaklı, Ülkü sahibi gençler olmalısınız.

Ne hortumu? Kanalizasyon borularına bağladılar.

Nerden öğrendiği meçhul, kim kulağına fısıldamış o da bilinmiyor. Bir 36 etnik unsurdan bahsediyor. Kim bu otuz altık essir ursun, unsur diyorsun, beşi altısını sayıyor gerisi yok.

Oğluna gemi alacak para buluyorsun da, ip mi bulamıyorsun? Al sana ip.

Onun da zamanı gelecek. Bursa mitingde ‘2Vur de vuralım, öl de ölelim’’ sloganları üzerine.

Sabit fikirleriyle, dar ve vizyonsuz mantıklarıyla, yanlışa doğruluğun kostümünü giydirerek günü kurtarmaya yönelenler büyük hata içindedir.

Önce bu itibar talebinde bulunanlar şu sorunun cevabını vermelidir: Merhum Başbakan Adnan Menderes itibarsız mıdır? Geçmişi bugüne taşıyıp yeni gerilimler icat etmek doğru olmamıştır. Merhum Menderes millete mal olmuştur. Devlet ricali tarafından yıllardır hürmetle anılmaktadır. Siyasi partiler, hükümetler, başbakanlar anıt mezarı başında bulunmuşlardır. Merhum Menderes millet nezdinde itibarını, devlet katında hatırını ve saygınlığını hiç kaybetmemiştir. Siyasette itibarı alan da veren de yegâne makam millettir. Merhum Menderes bu açıdan yüksek bir takdir ve şükrana layık görülmüştür. İade itibarı talebinde bulunanların, en başta merhum Menderes’in manevi hatıralarına haksızlık yaptıklarını anlamalarında yarar vardır. Sanıyorum, bu konu üzerinden başka alanlara kapı aralanmak istenmektedir.

Seçim Vakti Geldi Şimdi Seçim Sırası Ya teslimiyetçilik Ya milliyetçilik!

Sen 40 yıllık Milliyetçi harekete yavrukurt diyorsan, sen ise tamamen iktidarında dahi, çük… çücük olarak nitelendirirsin.

Şiddet kötümserliktir, acziyettir ve hoşgörüsüzlüğün diyalog ve şefkate darbe vurmasıdır.

Sen Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı mısın, yoksa IMF’nin bakanı mısın?

Sokak başka şey, meydan başka şey. Sokaklar çok karanlıktır, tehlikelidir. Başbakan, eğer sokağın ne olduğunu anlamak istiyorsa Arka Sokaklar dizisini seyretsin.Devlet Bahceli Sozleri

Şiddet aklın durması, kalbin lekelenmesi, duygunun körleşmesi ve merhametin iflas etmesi anlamına gelmektedir.

Tutuklamasız, yasaksız, düşüncelerin her zaman ifade edilebildiği ve herkesin mutlu ve huzurlu olduğu bir ülke olsun Türkiye.

Ülkü ocakları yaşatılmalı çünkü Ülkü ocakları hepimizin yetiştiği kutsal bir ocaktır.

3/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺