Dert Dinleme Uzmanı-Adalet Ağaoğlu

Dert Dinleme Uzmanı Kitabının Yazarı Kimdir, Adalet Ağaoğlu’nun Dert Dinleme Uzmanı Kitabını Oku, Adalet Ağaoğlu’nun Dert Dinleme Uzmanı Kitabından Sözler, Adalet Ağaoğlu’nun Dert Dinleme Uzmanı Kitabının Konusu, Adalet Ağaoğlu’nun Dert Dinleme Uzmanı Kitabının Özeti, Adalet Ağaoğlu’nun Romanları, Adalet Ağaoğlu’nun Kitapları.

Adalet Ağaoğlu’nun ‘Dert Dinleme Uzmanı’ adlı romanında alıntılar:

Türkiye Cumhuriyeti’nin analizi niteliği taşıyan “Dar Zamanlar” serisinin dördüncü kitabı Dert Dinleme Uzmanı, Adalet Ağaoğlu’nun on sekiz yıl aradan sonra yazdığı roman.

Ağaoğlu, her dert dökümünün simgesel anlam ve çağrışımları olduğunun altını çizerek, toplumsal ahlakın bozulması, yozlaşması ve sonunda bireyin kendisinin bile farkına varamadığı değişim ve dönüşümünü muzip bir dille anlatıyor.

Yayınevinde çalışan bir editör, başkalarının kitaplarını titizlikle düzeltirken, içinden geçtiği çağrışım, anı ve hesaplaşma karmaşasıyla boğuşur ve bu süreçte yaşadıklarını defterine hatırında kaldığı gibi çalakalem kaydeder. Sonuçta, metinlerin ve gündelik dilin birbirine karıştığı yepyeni bir anlatım çıkar ortaya.

Dert dinleme Uzmanı’nda isim, zaman, mekân belirsiz; çünkü günümüzde kalıcı olan adlar değil görsellik. Hayatımız şifreler üzerinden akıp gitmekte, ta ki kendimize tamamen yabancılaşıncaya kadar.

Büyük incelik ve iyilik hassasiyeti, kötülüğün kötüsünden daha mı beterdir acaba? Ömrüm bunun yanıtını aramakla geçecekti ve öyle oldu galiba.

Kırmızı kaleme paydos

Hayattan anlık sıçrayışlarDert Dinleme Uzmani adalet agaoglu

Defter kâğıtlarının tersine geç bakalım:

Bilmiyorsunuz ama sizin de sonunuz yaklaşıyor önlü arkalı sayfalar!..

Hâlâ daha göz gözeyiz. Kadehini benimkine usulca dokundurarak: “İçelim,” diyor; öylece bakışarak birer yudum yuvarlıyoruz.

3.2/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺