Deray Yurdakul Röportaj

D’li Cümleler Kitabının Yazarı Deray Yurdakul İle Yapmış Olduğumuz Röportaj:

Merhaba Deray Hanım Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Deray Yurdakul Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Deray Yurdakul: 1975 Adana doğumluyum, okul hayatımı Adana da geçirdikten sonra üç yıl kadar Ankara da çalıştım daha sonra Çukurova Üniversitesine geçiş yapıp halen de burada fen Edebiyat Fakültesinde idari kısımda bölüm şefi olarak çalışmaktayım. Eğitimci bir aileden geliyorum, dolayısıyla okumak benim için bir yaşam biçimi. Yazmayı, okumayı, resim yapmayı şiir okumayı sevdiğimden okul hayatım boyunca bu sanat dalları ile haşır neşir olup çeşitli yarışmalarda il birincilikleri alıp sergilere ya da sunumlara katıldım.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Deray Yurdakul: Şu an herhangi bir yayın organında yazmıyorum, ilk olarak gazetesiz. com internet sitesinde yazdım sonraları birkaç site de daha yazdım ama şimdi sadece kitabıma ve istenildiğinde bazı dergilere yazılar yazıyorum.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Deray Yurdakul: Twitter, Instagram ve Facebook kullanıyorum. Hepsinde de kendi adımla ve genele açık olarak paylaşım yapmaktayım

En Çok Beğendiniz Yazar Kimdir?

Deray Yurdakul: En çok beğendiğim yazar diye ayrıştırma yapmıyorum zira yerli ve yabancı birçok kitabı okumayı ve her birinin ayrı bakış açılarından bulup fayda sağlamayı daha değerli buluyorum. Böylelikle de dilim tek kişiye benzetmelerle dolu olmuyor.

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Tane Kitabınız Var?

Deray Yurdakul: D’ li Cümleler benim ilk kitabım.

D’li Cümleler Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Deray YurdakulKelimelerin anlamları ile oynayıp farklı açıdan da bakmayı sağlayan, düşündüren cümleler ve deneme yazılarından oluşmakta. Aforizmaları sevmekle birlikte içinde tek duygu değil hüzün, öfke, sevgi ve umut barındıran karmalardan ibaret. Böylelikle de önyargılı okuma bakma anlamayı ortadan kaldırmayı amaçladım.

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Deray Yurdakul: Hayran olarak nitelendirmeyi doğru bulmuyorum, elbette ki birçok okurumdan sevgi dolu geri dönüşümler alıyor ve mutlu oluyorum ama ben hayran olunan değil de iyi gelen olarak anılmayı tercih ederim. Zira kitap ile maksadım yüreklere dokunup iyi gelmek iyi hissettirmek, duyguları kelimelerle paylaşıp yaşayabilmek.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?deray yurdakul kitaplari roportaj

Deray Yurdakul: Röportaj için ben teşekkür ederim. Sizler gibi yazana yazara edebiyata yer veren emek veren insanlar oldukça toplum daha duyarlı daha sevgi saygı bilincinde sanata yönelip farkındalığı artacaktır. Sitenizi ve emek verenleri kutluyorum. Saygı ve sevgilerimle.

www.kitapsozler.com Sitesi Olarak D’li Cümleler Kitabının Yazarı Deray Yurdakul’a Röportaj İçin Biz Teşekkür Ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺